• امروز : یکشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Sunday - 25 July - 2021

شناسایی و تقویت ارتباطات بین‌المللی که منجر به توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان می‌شود

  • 05 آبان 1399 - 7:03


مسوول گروه حمل‌ونقل هوشمند ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی گفت: تقویت ارتباطات بین‌المللی که به توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان می‌انجامد را با شناسایی فعالان ایرانی خارج از کشور دنبال می‌کنیم.


شهاب خدامرادی مسوول گروه حمل‌ونقل هوشمند ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره میزان و نحوه تعامل ستاد با سایر نهادها برای حل مشکلات حوزه حمل‌ونقل هوشمند از طریق هوشمندسازی سیستم‌های این حوزه، گفت: برای پیشبرد سریع حمل‌ونقل هوشمند در کشور می‌خواهیم همکاری تمام نهادها، سازمان‌های مرتبط و بخش‌ خصوصی را جلب کنیم که به همین دلیل با آنها تفاهم‌نامه‌هایی در نظر گرفته‌ایم تا اجرای طرح‌ها با شتاب بیشتری صورت بگیرد. 

وی افزود: به عنوان مثال به صورت آزمایشی اجرا و پیاده‌سازی سامانه تماس اضطراری را روی بعضی خودروها آغاز کرد‌ه‌ایم تا در صورت مثبت بودن نتایج آن را روی همه خودروها نصب کنیم. این سامانه می‌‌تواند در زمان بروز تصادف به صورت خودکار محل سانحه را به اورژانس اطلاع دهد. 

* تعریف ۱۰ پروژه خرد و یک پروژه کلان در ستاد حمل‌ونقل هوشمند

مسوول گروه حمل‌ونقل هوشمند ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی اضافه کرد: تقویت ارتباطات بین‌المللی که به توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان می‌انجامد را با شناسایی فعالان ایرانی خارج از کشور دنبال می‌کنیم که برای این کار حضور در نمایشگاه‌های مختلف خارجی را مدنظر داریم؛ همچنین تعریف ۱۰ پروژه خرد و یک پروژه کلان در ستاد از دیگر اقدامات است که ایجاد مرکز کلان داده حمل‌ونقل ملی و تحلیل‌ داده‌های سامانه‌های مدیریت هوشمند ناوگان با همکاری همه نهادهای دولتی و خصوصی مرتبط با  این حوزه پیگیری می‌شود. 

وی در پایان گفت: امروز استفاده از فناوری‌های نوین بخصوص ارتباطات و اطلاعات به صورت روزافزونی در صنایع افزایش یافته است که این کار به بالا رفتن بهره‌وری صنایع در کشور می‌انجامد که صنعت حمل و نقل نیز از این موضوع مستثنی نیست و استفاده از این فناوری‌ها قطعا افزایش بهره‌وری، کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا، کاهش تصادفات و ایجاد کسب‌وکارهای نوین را به دنبال دارد. 

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها