شهادت شهید فخری‌زاده، ماهیت برخی جریان‌های سیاسی را روشن کرد

  • 14 آذر 1399 - 18:08

مشهد ـ امام جمعه مشهد با بیان اینکه آمریکا و اروپا از ابتدای انقلاب از هیچ جنایتی علیه ایران خودداری نکردند، گفت: شهید شهید فخری زاده، ماهیت برخی جریان‌های سیاسی را در کشور روشن کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیداحمد علم الهدی، امروز در چهلمین هفته برگزار نشدن نماز جمعه مشهد مقدس در خطبه مجازی با بیان اینکه شهادت شهید فخری زاده، دانشمند هسته‌ای عطیه‌ای الهی برای وی به پاس مجاهدات و ایثارگری‌هایش بود، افزود: شهادت این شهید بزرگوار که یک سرمایه ملی برای کشور بود، یک ضایعه اسفناک برای ملت است.

وی در ادامه با بیان اینکه این شهادت، ماهیت برخی جریان‌های سیاسی را روشن کرد، با اشاره به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه «عاملان و آمران ترور این شهید باید مجازات بشوند»، ابراز کرد: در مقابل این ترور و کلام رهبری، دو زمزمه منفعلانه را شاهد هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: زمزمه اول این بود که شهادت و ترور این شهید، «تله تنش» هست، می‌خواستند بگویند یک تله است که صهیونیست‌ها به وجود آوردند تا بین ایران و غرب اعم از اروپا و آمریکا تنش ایجاد کنند یعنی در مقابل این ترور ما عکس‌العمل نشان دهیم و این عکس‌العمل به تنش با غربی‌ها بینجامد؛ این منطق در برابر منطق رهبری و ولایت بود که یعنی هیچوقت ما نباید درصدد مجازات و انتقام برآییم!

وی با بیان اینکه آمریکا و اروپا از ابتدای انقلاب از هیچ جنایتی علیه ایران خودداری نکردند، اظهار کرد: قصه ایران و غرب از مرز تنش گذشته؛ کینه و دشمنی‌های سرسخت غرب و آمریکا با مردم، نظام و انقلاب ما تا الان حد و مرضی نداشته است و اگر هم آنان کاری را انجام ندادند، عرضه‌اش را نداشته و نتوانسته‌اند که انجام دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: مگر همین آقای جو بایدن در دولت اوباما نگفت ما باید خانه امن ایران را از بین ببریم؟ و در مقام برهم زدن خانه امن ایران، هنوز روی کار نیامده، امنیت اندیشمندان و دانشمندان ما و افکار برجسته ما را نشانه گرفته است.

وی، ضرورت خویشتنداری را زمزمه دوم در مقابل ترور شهید فخری زاده عنوان کرد و ادامه داد: سردمداران غربی، اتحادیه اروپا و رئیس سازمان ملل، «خویشتنداری» ما در مقابل چنین حرکت و جنایتی را مطرح کردند که متأسفانه این زمزمه مسموم در برخی رسانه‌های داخلی و توسط بعضی از مسئولان و وابستگان جریان سیاسی ضد ولایی در کشور مطرح شد.

امام جمعه مشهد ادامه داد: دشمنی غرب با ایران ثابت شده است و تاکنون نیز تلاش کرده اند با انواع توطئه‌ها، تهاجمات و فتنه‌ها ما را از راه این انقلاب که راه تداوم بخشی مبانی دین و حدود اسلامی ما و رساندن به نقطه نهایی جهانی شدن اسلام با ظهور وجود مقدس امام زمان (ع) است، باز دارند.

وی با بیان اینکه دشمنان ما از دانشمند و نوابغ ایرانی وحشت دارند، افزود: هرچه این شهادت‌ها، دردها و جانگدازی‌ها پیش بیاید، نه تنها برای ما ناامیدکننده نیست بلکه ما را بیشتر امیدوار می‌کند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0