• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

شورای افتای فلسطین: ورود سازشکاران به مسجدالاقصی فرقی با ورود اشغالگران ندارد

  • 01 آبان 1399 - 15:08


شورای افتای فلسطین با اشاره به ورود هیأت اماراتی به مسجد الاقصی با محافظت پلیس رژیم صهیونیستی، این اقدام را محکوم کرد و در عین حال، تأکید کرد که این اقدام فرقی با ورود صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی ندارد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شورای عالی فتوای فلسطین، امروز (پنجشبنه)، ورود گروه‌هایی از سازشکاران به همراه مقامات رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و اقدام آنها در خواندن نماز در این مسجد را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری «قدس»‌، شورای عالی فتوای فلسطین پس از جلسه هشتاد و هشتم به ریاست شیخ «محمد حسین» رئیس این شورا و مفتی فلسطین تأکید کرد که ورود سازشکاران به مسجد الاقصی با ورود غیرقانونی و پی‌درپی نظامیان رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان به این مسجد تفاوتی ندارد.

در این نشست تأکید شده است که مسجد الاقصی تنها متعلق به مسلمان است و ورود به آن برای کسانی که قصد زیارت آن را کرده‌اند آن هم بدون سلب مشروعیت عربی-اسلامی این مسجد، مورد پذیرش است نه با عادی‌سازی روابط با اشغالگران.

در این نشست همچنین با اشاره به سازشکاران درباره تبعات خطرناک سفر «این خیانتکاران» و بازتاب منفی این اقدام بر امنیت مسجد الاقصی هشدار داده شده است.

پیشتر، منابع خبری گزارش داده بودند که هیأتی از امارات برای با محافظت پلیس رژیم صهیونیستی وارد مسجد الاقصی شده‌اند که اهالی قدس آنها را از مسجد بیرون انداخته‌اند.

در این فیلم، یکی از اعضای هیأت اماراتی از یک شهروند فلسطینی درباره مسجد الاقصی سؤال می‌کند که این شهروند فلسطینی در جواب به او می‌گوید: «من با سازشکاران صحبت نمی‌کنم». پس از این پاسخ، گروهی از حاضران در مسجد اعضای هیأت اماراتی را از مسجد الاقصی بیرون می‌کنند.

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها