شورای بعدی مسئله حمل و نقل عمومی را جدی تر پیگیری کند

  • 10 مرداد 1400 - 14:00
شورای بعدی مسئله حمل و نقل عمومی را جدی تر پیگیری کند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: ازجمله موضوعاتی که شورای شهر بعدی باید به صورت جدی به آن بپردازد، توسعه حمل و نقل عمومی و آسیب های اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز تمامی طرح‌های باقی مانده در بایگانی را بررسی کردیم.

وی درباره یکی از مصوبات امروز شورا عنوان کرد: نقاطی در اطراف شهر تهران تعیین شد و به شهرداری اجازه داده شد که در صورت نیاز از وضعیت تک آرامستانی خارج شویم چراکه تا حدود سه سال دیگر در بهشت زهرا ظرفیت داریم.

وی عنوان کرد: در جلسه آینده نیز به ارائه گزارش عملکرد به مردم می‌پردازیم. مراسم تحلیف نیز ارتباطی به شورای شهر ندارد و مربوط به وزارت کشور است. در گذشته در مراسم تحلیف روسای شورای های گذشته نیز دعوت می‌شدند اما از دعوت در مراسم امسال اطلاعی ندارم.

هاشمی بیان کرد: طی ۴ سال گذشته مجموعاً حدود ۳۱۶ جلسه صحن علنی داشتیم و بیش از ۱۵۰ طرح به کمیسیون‌ها داده شده بود و ۱۸۰ لایحه نیز داشتیم که حدوداً کم‌تر از ۵۰ طرح و لایحه هنوز در کمیسیون‌ها باقی مانده است. باقی موارد بررسی شده و به تصویب رسیده یا نرسیده است. به علاوه حدود هزار تذکر نیز داشتیم.

وی با اشاره بر مهم‌ترین موضوعی که شورای بعدی باید پیگیری کند و در این شورا محقق نشد، تصریح کرد: موضوع آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی باید جدی تر از همیشه پیگیری شود و تهران باید به حداقل ۹ هزار اتوبوس برقی، ۱۲ خط مترو و ۲۵۰ ایستگاه برسد و در حال حاضر حداقل هزار واگن داشته باشد. بحث بعدی آسیب‌های اجتماعی است که به دلیل مشکلات اقتصادی آسیب‌های زیادی داریم و ۸۳ درصد مردم نیز به این موضوع تاکید داشتند و شهرداری باید در فعالیت‌های اجتماعی به صورت جدی وارد شود.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0