تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

شیوه های نوین برای بزرگداشت مناسبت های ملی و دینی بکارگیری شود

  • 11 آبان 1399 - 18:27

ارومیه -نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: با بکارگیری شیوه‌های جدید در بزرگداشت مناسبت‌های ملی و دینی برای ترویج فرهنگ استکبارستیزی بیش از پیش تلاش شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی عصر یکشنبه در دیدار رئیس و کارکنان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در آستانه روز ۱۳ آبان، به نقش مهم شورای هماهنگی تبلیغات در بزرگداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی در کشور اشاره کرد و افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان پیشانی نظام است که مسئولیت مهم بزرگداشت مناسبت‌های مهم و تاریخی دینی و ملی را برعهده دارد.

وی ادامه داد: با توجه به وجود ویروس کرونا در ماه‌های اخیر و به علت محدودیت‌های اعمال شده برای سلامتی مردم متأسفانه حضور و تجمعی وجود ندارد، امیدواریم با شیوه‌های جدید در ترویج و بزرگداشت مناسبت‌های ملی و دینی تلاش خود را به کار بگیرید.

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به اهمیت تبلیغ در جامعه تاکید کرد و گفت: تبلیغ در جوامع و اثرگذاری در جامعه کار بسیار مهمی است و کشورهایی که قدرت تبلیغاتی بالاتری دارند توانسته‌اند در جوامع جهانی اثرگذارتر باشند ولی متأسفانه ما مسلمانان نتوانسته‌ایم آموزه‌های اصیل دینی و ملی خود را که ریشه در فرهنگ و اعتقادات ما دارد بخوبی تبلیغ و ترویج کنیم.

حجت الاسلام قریشی اضافه کرد: اهانت به پیامبر گرامی اسلام (ص) توسط کشورهای غربی و سکوت جوامع در مقابل هتاکی‌ها ناشی از ضعف ما در انتقال و تبلیغ هر چه بیشتر و بهتر خصوصیات فردی و اجتماعی و زوایای اخلاقی پیامبر گرامی اسلام (ص) به مردم جهان است.

وی گفت: فیلم‌های غربی و هالیوودی غالباً رویکرد تخیلی و افسانه‌ای داشته و دارند چرا که تاریخ و آموزه‌ای قابل بیان ندارند اما به گونه‌ای تبلیغ و ترویج می‌کنند که باعث تغییر فرهنگ‌ها در کشورهای مختلف می‌شوند در حالی که اسلام و انقلاب با پیشینه‌ای عمیق و اصیل می‌تواند بیش از آن‌ها در اثرگذاری در بین مردم جهان نقش آفرینی کند.

امام جمعه ارومیه اظهارکرد: متأسفانه در برخورد با ویروس کرونا در کشور مردم و مسئولین به حال نیاز واقعی برای استغاثه از خداوند متعال نرسیده‌اند و باید خداوند متعال را بیش از پیش در ریشه کنی این بیماری یاد کرده و طلب لطف کنیم.

روز سه‌شنبه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است؛ همه‌ساله در این روز، راهپیمایی برای ابراز انزجار از سیاست‌های استکبار جهانی برگزار می‌شد ولی امسال به علت شیوع بیماری کرونا، این راهپیمایی برگزار نمی‌شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها