تاریخ : پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 11 رمضان 1442 Thursday, 22 April , 2021

صادرات ۷۰۵ هزار و ۴۸۳ تن کالا از پایانه های مرزی سیستان وبلوچستان

  • 07 آبان 1399 - 8:46

زاهدان – مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از صادرات ۷۰۵ هزار و ۴۸۳ تن کالا در پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در هفت ماهه نخست سال جاری با وجود شیوع ویروس کرونا خبر داد.

ایوب کرد در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: مجاورت این استان با منطقه ژئوپولیتیک خلیج فارس و آب‌های بین المللی، همسایگی با کشورهای پاکستان و افغانستان، همجواری با حوزه شبه قاره هند و همچنین امکانات بالقوه اقتصادی و ترانزیتی از جمله پایانه‌های مرزی موجب ایجاد موقعیت تجارت فرامرزی ممتاز برای استان شده است به طوری که با وجود شیوع ویروس کرونا شاهد رونق مرزها هستیم.

وی ادامه داد: ۴۲۷ هزار و ۷۸۲ تن از مجموع کالاهای صادراتی سیستان و بلوچستان در هفت ماهه سال جاری سهم پایانه مرزی میلک و ۲۷۷ هزار و ۷۰۱ تن نیز سهم پایانه مرزی میرجاوه می‌باشد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان افزود: مواد غذایی، سیمان، مواد سوختی، گازمایع، قیر و حلال شیمیایی عمده کالاهای صادر شده از طریق پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه در این مدت را تشکیل می‌دهند.

کرد اظهار داشت: همچنین ۱۲۵ هزار و ۸۰۴ نفر مسافر نیز در هفت ماهه سال جاری از پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه تردد کردند.

وی مجموع ترانزیت و واردات از پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه در این مدت را به ترتیب ۳۲۷ هزار ۶۰۸ تن و ۳۹ هزار و ۸۳۱ تن کالا عنوان کرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان درپایان خاطر نشان کرد: به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت پایانه‌های مرزی استان این اداره کل اقدامات عمرانی مختلف نظیر عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک و توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه را مورد توجه قرار داده است.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code