ورزش

صادقی: تاخیر در آغاز لیگ به دلیل آماده نبودن تیمهای بزرگ است


سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: تاخیر در برگزاری لیگ برتر هیچ ربطی به کرونا ندارد و خواسته ما از فدراسیون این است که همه را به یک نحو ببینند.


به گزارش خبرگزاری فارس، ابراهیم صادقی در خصوص تاخیر یک هفته ای آغاز لیگ برتر عنوان کرد: مثل فصل گذشته که لیگ را با تاخیر 45 روزه آغاز کردند و تیمی مثل سایپا لطمه زیادی دید، امسال هم تاریخی را اعلام و الان یک هفته رقابت ها را به عقب انداختند. دلیل آن هم نا آمادگی تیم های بزرگ است و این باعث می شود آماده تر شوند و تیم هایی مثل سایپا که با برنامه ریزی پیش رفتند، با مشکل مواجه شوند.

وی ادامه داد: این تبعیض است و باید عدالت را برقرار کنند. این تاخیر هیچ ربطی به کرونا ندارد و خواسته ما از فدراسیون این است که همه را به یک نحو ببینند. بین  تیم های پرطرفدار و بزرگ با تیمی مثل سایپا که برای فوتبال ایران زحمت بسیار می کشند، نباید فرقی را قائل شوند.

صادقی پیرامون جدایی بازیکنان تاثیرگذار این تیم و جایگزینی بازیکنان دیگر گفت: قرار بر این بود که شاکله تیم حفظ شود و شش بازیکن دیگر اضافه کنیم اما قیمت بالای بازیکنان شرایط را طوری جلو برد که نتوانستیم بازیکنان تاثیرگذار خود نظیر آرمان رمضانی، آرمین سهرابیان و خالد شفیعی را حفظ کنیم. آنها با مبالغ بالایی به تیم های دیگر رفتند اما امیدواریم که با جوانان با انگیزه ای که در اختیار داریم، نتایج خوبی را در لیگ امسال رقم بزنیم.

سرمربی سایپا در خصوص اردوی پنج روزه کردان اظهار داشت: این اردو کمک بسیاری کرد که تیم نقاط ضعف و قوت خودش را شناسایی کند. در پایان این اردوی پنج روزه با سپاهان اصفهان دیدار تدارکاتی را برگزار کردیم که با تساوی بدون گل خاتمه یافت . تغییرات زیادی که در تیم داشتیم، باعث هماهنگی بیشتر بازیکنان شد.

صادقی درپایان در خصوص فهرست منتشر شده فدراسیون درباره مربیانی که مدرک حرفه ای داشتند، به برنامه “ورزش ایران” رادیو ایران گفت: اسم من در آن فهرست نبود و نیاز است که این مدرک را داشته باشم اما نکته ای که است، اسفند سال گذشته قرار بر این شد دوره پیشرفته مربیگری برگزار شود. ما در آن کلاس ها ثبت نام کرده بودیم که به دلیل کرونا برگزار نشد. دوره حرفه ای مربیگری 4 ساله است و در چهار دوره برگزار می شود که خیلی از بزرگان همچنان مرحله آخر آن را نتوانسته اند بگذرانند. با توجه به نسل جدیدی از مربیان که وارد چرخه لیگ شده، کمیته آموزش می بایست این دوره ها را هرچه زودتر برگزار کند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا