صالحی امیری: پیروزی شمشیربازان تصادفی نیست/ شمشیربازی یکی از پدیده‌های کاروان ایران در توکیو خواهد بود

  • 02 مرداد 1400 - 10:01

رییس کمیته ملی المپیک نتایج کسب شده تدسط شمشیر بازان در بازی‌های المپیک را حاصل سال‌ها تلاش و ممارست دانست.


به گزارش ایلنا، رضا صالحی امیری بعد از ثبت سومین پیروزی شمشیربازان ایران در روز نخست رقابتها که توسط محمد رهبری به دست آمد، گفت: «ابتدا از اصحاب رسانه تقدیر میکنم که خیلی پررنگ در تمام سالن‌ها حضور دارند. در مورد شمشیربازی هم باید این را بگویم که سه پیروزی که تا به این لحظه ثبت شده، تصادفی نبوده و نتیجه سال‌ها زحمت ملی پوشان، مربیان و در راس آنها، آقای باقرزاده است.

اوافزود: شمشیربازان ایران قدم اول را محکم برداشتند و انشالله در ادامه راه هم با همین شرایط ادامه می دهند. به نظر من، یکی از پدیده های کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ ، تیم شمشیربازی ما خواهد بود. امیدوارم که در ادامه راه هم ورزشکاران همین روند را ادامه دهند.»

رییس کمیته ملی المپیک در ادامه صحبتهایش به رقابت ورزشکاران ایران در روز گذشته اشاره کرد و از نازنین ملایی نام برد:« دیروز هم دیدید که دختر قایقران شایسته ایران چه نتیجه خوبی ثبت کرد. آنهم در شرایطی که در ایران پیست ۲۰۰۰ متر نداریم و همیشه در پیست هزار متر تمرین کرده است و در نتیجه این عملکرد شایسته تقدیر است.» 

رییس کمیته ملی المپیک که عازم سالن تکواندو بود، گفت:« من امیدوارم در تکواندو و سایر رشته ها هم شاهد اتفاق های خوبی باشیم. آنچه در قایقرانی و شمشیربازی ثبت شد، حکایت از این دارد که کاروان ایران شروع خوش یمنی داشته است. فقط باید به این نکته توجه کنیم که در این روزها کمی صبور باشیم.»


انتهای پیام/

خبرگزاری ایلنا

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0