ورزش

صالحی امیری: کمیته المپیک بخشی از هزینه اعزام تیراندازان به باکو را تقبل می‌کند/ این رشته در هانگژو و پاریس می‌درخشد

رئیس کمیته ملی المپیک گفت که این کمیته، بخشی از هزینه سفر تیراندازان کشورمان به باکو را پرداخت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سیدرضا صالحی امیری در مراسم تجلیل از قهرمانان مسابقات جهانی تیراندازی برزیل اظهار داشت: ابتدا از پولادگر، کاظمی‌پور و همه کسانی که برای توسعه و تعالی ورزش کشور تلاش می‌کنند، قدردانی می‌کنم. تیراندازی در آغاز جهش است و همه باید در این مسیر به سردار قربانی (رئیس فدراسیون تیراندازی) کمک کنند. همچنین باید از کسانی که در گذشته زحمت کشیدند، از جمله دادگر و مبینی قدرشناسی کرد.

وی در ادامه افزود: قربانی روحیه تحولی بالایی دارد و انگیزه او در این سن، از یک جوان 20 ساله بیشتر است. وی در هر جایگاهی منشأ تحول بوده است. او در آتش و خون زیست و همه سختی‌های نظام را در همه سنگرها قدم به قدم طی کرد. امروز هم باور دارم در تیراندازی سرنوشت خوبی را رقم می‌زند.

 

رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: تیراندازی امروز در رده‌های نخست ورزش ماست و در آینده، جزو سه رشته اول ما خواهد بود. دختران تیرانداز ما هم همواره برای کشور غرورآفرین بوده‌ند و علاوه بر کسب مدال، برای کشور هویت ایجاد می‌کنند. تیراندازی ثابت کرده است عدالت جنسیتی وجود دارد و زمینه رشد دختران به اندازه پسران فراهم است. این یک امتیاز برای فدراسیون است و باید تقویت شود.

وی یادآور شد: تیراندازی می‌تواند در بازی‌های آسیایی هانگژو و المپیک پاریس، به کاروان ایران انرژی جدیدی تزریق کند. نسل جوان و با انگیزه ما در هر رویداد اعتبار ورزش خواهند بود و چراغ تیراندازی در هانگژو و پاریس به قدری می‌درخشد که همه از آن تعریف خواهند کرد.

 

صالحی امیری با اشاره به اینکه اگر کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و کمیته پارالمپیک هستیم وظیفه ماست، گفت: تلاش می‌کنیم در انجام این وظیفه تعلل نکنیم و همین‌جا اعلام می‌کنم بخشی از هزینه اعزام تیم با باکو را تقبل می‌کنیم‌. من و همکارانم در چهار سال گذشته، در کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک و وزارت ورزش و جوانان یک روز هم نبود که دغدغه ورزش را نداشته باشیم. رئیس فدراسیون هم ارتباطات ملی خوبی دارد و به همین دلیل می‌گویم این رشته در مسیر خوبی قرار دارد.

وی در پایان گفت: وقتی جواد فروغی پرچم ایران را بالا برد، یک ملت احساس شادی و غرور کرد. تیراندازان ما در المپیک تلاش کردند و ما هم قدردان این زحمات هستیم‌‌.

در ادامه این مراسم از تیراندازان اعزامی به مسابقات برزیل و مدال‌آوران در این مسابقات توسط رئیس فدراسیون تیراندازی، پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و کاظمی‌پور معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک تجلیل شد.

انتهای پیام/

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا