تاریخ : جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 26 رمضان 1442 Friday, 7 May , 2021

صدیقی: باید پاسخی کاربردی به نیازهای حوزه ورزش کشور داده شود

  • 20 آبان 1399 - 17:17

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: باید نیازهای کشور در حوزه علوم ورزشی شناسایی و در مرحله عمل به صورت کاربردی به آن پاسخ داده شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، مجتبی صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان در مراسم افتتاحیه دوازدهمین همایش بین‌المللی علوم ورزشی گفت: علم در حوزه ورزش نقش ویژه‌ای دارد. در این همایش علاوه بر محورهای ثابت، محورهایی همانند فناوری اضافه‌شده است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و عزم جدی‌تری در این حوزه‌ها وجود دارد.

وی افزود: باید نیازهای کشور در حوزه علوم ورزشی شناسایی و در مرحله عمل و کاربردی به آن پاسخ داده شود. دیگر محورهای این همایش ازجمله بخش بیماران ویژه و کم‌توان نیز برای کشور اهمیت دارد و با نیازهای کشور مرتبط است.

صدیقی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در دنیا عنوان کرد: اندیشمندان حوزه ورزش باید به تبعات روحی و روانی در خانواده‌ها و کم‌تحرکی و عوارض آن توجه کنند. زمان پایان یافتن شیوع ویروس کرونا مشخص نیست، از همین رو باید برای درازمدت برنامه‌ریزی صورت گیرد؛ راه حل‌هایی برای افزایش تحرک افراد جامعه همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تداوم رقابت‌های ورزشی، حذف افسردگی مضاعف شرایط کنونی و… ازجمله انتظارات طبیعی جامعه است.

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: در شرایط کنونی از ابتکارات در حوزه تربیت‌بدنی استقبال می‌کنیم. اکنون نرم‌افزارهایی برای برگزاری مسابقات دانشجویان طراحی و ساخته‌شده است، اما نیازمند کارهای بزرگ‌تری در این حوزه هستیم.

صدیقی گفت: در هفته دولت 22 پروژه از جمله سالن‌های ورزشی، چمن‌های مصنوعی و اتاق‌های تندرستی در دانشگاه‌های کشور افتتاح شد و هر ماه 5 پروژه تا پایان سال افتتاح خواهیم کرد. از همین رو از اندیشمندان حوزه علوم ورزشی خواهشمندیم که برای استفاده از این امکانات در فضایی که ویروس کرونا وجود دارد، پیشنهادات خود را بیان کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما منتظر دستاوردهای علمی این همایش هستیم و از تمام کسانی که برای برگزاری این همایش بین‌المللی زحمت کشیدند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها