صرفه جویی در مصرف برق از اواخر آذر ضروری است

  • 22 مهر 1400 - 19:13
صرفه جویی در مصرف برق از اواخر آذر ضروری است

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: برای جلوگیری از اعمال محدودیت در تأمین انرژی مشترکان، باید در آخرین روزهای پاییز توجه بیشتری در مصرف انرژی (گاز و برق) داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، غلامعلی رخشانی مهر با اشاره به اینکه برنامه ریزی‌های مناسبی برای تأمین برق انجام شده و در حال انجام است افزود: هم اینک کاهش شدید دما در برخی از استان‌ها و شهرها از جمله مشهد سبب شروع استفاده از وسایل گرمایشی شده که توجه به نوع مصرف و صرفه جویی را بسیار ضروری می‌کند.

وی با اشاره به تأمین سریع‌تر سوخت نیروگاه‌ها با دستور وزیر نیرو و نفت برای جلوگیری از بروز مشکل در تولید برق زمستان گفت: با برنامه ریزی‌های مشخص شده، تلاش زیادی برای تأمین برق در زمستان و عبور از این فصل بدون خاموشی انجام شده است.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با تاکید بر صرفه جویی در مصرف انرژی در فصل زمستان ادامه داد: با شروع فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی بسیاری از مشترکان از برق برای تأمین گرما در کولرهای گازی و بخاری برق، استفاده می‌کنند که اگر در این شرایط الگوی مصرف رعایت نشود با مشکل مواجه خواهیم شد.

رخشانی مهر با تاکید بر صرفه جویی در مصرف انرژی در شمال و جنوب کشور گفت: بسیاری ازاستان‌های شمالی در زمستان با سرمای بسیار شدید مواجه هستند که تأمین انرژی مطمئن گاز و برق برای این استان‌ها نیازمند کمک مشترکان در همه‌ی کشور به ویژه در استان‌های جنوبی است که بتوان انرژی را به استان‌های شمالی ارسال کرد.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0