تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

صعود فرنگی‌کاران پنج وزن نخست ایران به نیمه نهایی

  • 24 فروردین 1400 - 12:12

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از صبح امروز با مصاف مدعیان پنج وزن نخست در شهر آلماتی قزاقستان آغاز شد که نمایندگان راهی نیمه نهایی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، سی و یکمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا از صبح امروز با مصاف مدعیان اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم آغاز شد که نمایندگان کشورمان در این اوزان به میدان رفتند.

بر این اساس نتایج فرنگی‌کاران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز در دیدار نخست با توجه به سر وزن نرسیدن جین هیوک کیم از کره جنوبی به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر داواباندی مونخ اردن از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. دلخانی در این مرحله مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان قرار می‌گیرد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر اورماتبک آماتوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر ۷ المورات تاسمرادوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و برنز المپیک از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف هان جائه چانگ از کره جنوبی می‌رود.

در وزن ۷۷ کیلوگرم پژمان پشتام در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی با توجه به حضور نیافتن کشتی گیران عراقی و فلسطینی به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. پشتام در این مرحله به مصاف برنده کشتی میان ناگلیف از ازبکستان و گورپریت از هند می‌رود.

در وزن ۸۷ کیلوگرم ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی دست یافت. وی در کشتی بعد و در مرحله نیمه نهایی به مصاف رستم آساکولوف دارنده مدال نقره و برنز جهان از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه ۹ بر یک مورات رامانوف از قرقیزستان مبارزه می‌کند. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی به مصاف سهراب فاتویف از ازبکستان می‌رود.

طبق برنامه مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی آسیا، مدعیان اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم نیز فردا چهارشنبه به میدان خواهند رفت.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها