تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

صعود ۵ فرنگی‌کار ایران به نیمه نهایی آسیا/ درخشش دلخانی با شکست عنوان دار جهان و المپیک

  • 24 فروردین 1400 - 11:51

۵ نماینده ایران در روز نخست کشتی فرنگی قهزمانی آسیا با برتری مقابل رقبایشان راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

به گزارش ایسنا، در جریان رقابت های روز نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ که در آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است، پویا دادمرز نماینده وزن ۵۵ کیلوگرم ایران در دیدار نخست با توجه به سر وزن نرسیدن جین هیوک کیم از کره جنوبی به پیروزی رسید. وی در دور دوم به مصاف داواباندی مونخ اردن از مغولستان رفت و در همان تایم نخست قاطعانه با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید. دادمرز در نیمه نهایی به مصاف الهام بهرام اف از ازبکستان می رود.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر اورماتبک آماتوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نمایشی خوب برابر المورات تاسمرادوف دارنده مدال نقره و برنز جهان و برنز المپیک از ازبکستان در یک کشتی سخت با نتیجه ۹ بر ۷ به برتری رسید. دلخانی برای رسیدن به فینال باید از سد چانگ از کره جنوبی بگذرد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم، پژمان پشتام در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر کایراتبک توگولبایف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی با توجه به حضور نیافتن کشتی گیران عراقی و فلسطینی بر روی تشک به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. پشتام در این مرحله به مصاف سینگ گورپریت از هند می رود. 

در وزن ۸۷ کیلوگرم که ۱۰ کشتی گیر حضور دارند، ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول برابر نورسلطان تورسینوف قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی برای رسیدن به فینال، رستم آساکولوف دارنده مدال های نقره و برنز جهان از ازبکستان را پیش رو دارد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، علی اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه ۹ بر یک مورات رامانوف از قرقیزستان را برد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی به مصاف سهراب فاتویف از ازبکستان می رود.

انتهای پیام

خبرگزاری ایسنا

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها