بین الملل

صنعاء: شتاب برخی برای عادی‌سازی با تل‌آویو منجر به تضعیف محور مقاومت نمی‌شود


وزیر خارجه دولت نجات ملی در واکنش به توافق سودان و رژیم صهیونیستی اعلام کرد، تلاش عده‌ای برای سازش با این رژیم محکوم به شکست است و منجر به تضعیف صلابت موضع محور مقاومت نمی‌شود.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد،«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خبر داده که رژیم صهیونیستی و سودان بر عادی سازی روابط با یکدیگر به توافق رسیده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سبأ»، «هشام شرف» وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن شتاب سودان برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم و تأکید کرد، عادی‌سازی با این رژیم غاصب، صلابت موضع محور مقاومت را تضعیف نخواهد کرد.

شرف ادامه داد، اعلام توافق عادی‌سازی میان سودان و رژیم صهیونیستی در این زمان نتیجه وابستگی مالی و سیاسی سودان از سعودی و امارات است، کشورهایی که تلاش می‌کنند به دولت آمریکا و لابی صهیونیستی در آمریکا نزدیک شوند و پیش‌تر نیز با عادی‌سازی روابط، از مسأله اصلی امت اسلامی و عربی یعنی فلسطین شانه خالی کرده‌اند.

وی تأکید کرد، میلیون‌ها دلار و عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی به عنوان بهایی که سران فعلی سودان برای خروج از لیست تروریسم آمریکا پرداخته‌اند سودان را از بحران فعلی‌اش خارج نخواهد کرد بلکه بر پیامدهای آن خواهد افزود.

هشام شرف تصریح کرد، سرنوشت تلاش عده‌ای برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بدون توجه به موضع عربی واحد در توجه به حقوق فلسطینی‌ها و مظلومیت آنها، شکست است.

سازمان ملل به جنگ یمن پایان دهد

هشام شرف در پیامی به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل از وی خواست تلاش‌های خود برای پایان جنگ یمن و محاصره این کشور را که وارد ششمین سال خود شده، افزایش دهد .

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا