صید «ترال» به مدت دو سال ممنوع شد

  • 30 مهر 1399 - 8:51

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از ممنوعیت صید ترال به مدت دو سال خبر داد و گفت این محدودیت از ابتدای آذرماه امسال آغاز می‌شود.

معین الدین سعیدی عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، از ممنوع شدن صید ترال به مدت دو سال خبر داد و گفت این فراکسیون مدت هاست که پیگیر ممنوعیت صید ترال است و در پی آن طرح سوال از وزیر جهاد کشاورزی از سوی جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تهیه شد. 

وی اظهار داشت: آبزیان ذخایر غذایی هستند و نقش مهمی در اکوسیستم دریایی ایفا می کنند و باید برای نسل‌های بعدی حفظ شوند اما صید ترال ریشه آبزیان را از بین می برد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: بر این اساس موافقت شد که از ابتدای آذر ماه به مدت دو سال صید ترال ممنوع شود و در این مدت کار تحقیقاتی لازم و همچنین بازسازی ذخایر اتفاق بیفتد.

سعیدی تاکید کرد: لازم است از زحمات عزیزانمان در نیروی دریایی سپاه و همچنین دستگاه قضا و شخص آیت الله رئیسی تقدیر و تشکر کنیم که درباره این موضوع زحمات بسیار زیادی کشیدند و با پیگیری های آنان موفق شدیم تا دو سال صید ترال را در آب‌های جنوب کشور ممنوع کنیم.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0