تاریخ : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ 10 ذو القعدة 1442 Saturday, 19 June , 2021

ضرورت افزایش سهمیه دانش آموزان خوزستانی در رشته‌های دانشگاهی

  • 05 آبان 1399 - 22:32

اهواز- استاندار خوزستان با تأکید بر افزایش کرسی‌های رشته‌های پر متقاضی در دانشگاه‌های استان، گفت: کارگروه تخصصی تشکیل و موظف شده تا در این زمینه راهکارهای علمی را ارائه کند.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی عصر امروز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان بر ضرورت اصلاح روند اختصاص سهمیه‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی به دانش آموزان داوطلب کنکوری در استان خوزستان تأکید کرد و افزود: یک کارگروه تخصصی شامل دانشگاه و آموزش و پرورش تشکیل و موظف شده تا راهکارهای علمی افزایش کرسی‌های مخصوص دانش آموزان خوزستانی را در رشته‌های پر متقاضی ارائه کند و به محض جمع‌بندی کارگروه مربوطه این راهکار در قالب یک نامه به وزیر بهداشت ارسال خواهد تا مقدمات این امر مهم نیز فراهم شود.

استاندار خوزستان به ضرورت اجرای روند کیفی سازی شاخص‌های آموزش و پرورش در استان تأکید کرد و گفت: آموزش مجازی و غیرحضوری فرصتی ویژه را به وجود آورده است که می‌توان با استفاده از این ظرفیت اقدامات کلیدی و اثربخش را در راستای کیفی سازی اجرایی شدن مثلث تعلیم و تربیت «خانواده، معلمان و دانش آموزان» برداشت.

رئیس شورای آموزش و پرورش خوزستان در ادامه با تأکید بر ضرورت اجرای کامل طرح کنترل وزن و پیشگیری از چاقی در مدارس استان، بیان کرد: طرح «کوچ» می‌تواند به عنوان یکی از برنامه‌های اثربخش مجموعه تعلیم و تربیت استان در حوزه ترویج سبک زندگی فعال باشد و نقش مهم و کلیدی را در این زمینه ایفا کند.

شریعتی افزود: شبکه اجتماعی دانش آموزان «شاد» یکی از ظرفیت‌های خوب آموزش و پرورش است که می‌توان با استفاده از آن در راستای ارتقای آگاهی‌های دانش آموزان و اولیا در ارتباط با ترویج فرهنگ سلامت و تندرستی گام‌های خوبی برداشت.

استاندار خوزستان در پایان گفت: آموزش سواد و سوادآموزی به عنوان یکی از اولویت‌های عملکردی مجموعه تعلیم و تربیت استان از اهمیت ویژه‌ای در برنامه‌های استانی برخوردار است و بر همین اساس باید از همه ظرفیت‌های موجود در راستای حمایت از فرآیندهای آموزش سواد استفاده کرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها