تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

ضرورت برنامه‌ریزی برای توسعه و رشد درآمد موقوفات

  • 05 آبان 1399 - 15:02

مشهد ـ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور باید برای توسعه موقوفات و رشد درآمد آن برنامه ریزی کرد تا میزان اجرای نیت واقفان کم نشود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیداحمد علم الهدی، امروز در دیدار با مدیرکل، اعضای شورای معاونین و روسای ادارات اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه امروز توسعه موقوفات به‌عنوان یک جریان اصلی در نظام مدیریتی موقوفات مطرح است، گفت: توسعه و تحولی که در موقوفه گوهرشاد صورت گرفته ارزشمند است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه در موقوفات گوهرشاد شاهد پیشرفت هستیم، اظهار کرد: اگر توسعه این موقوفه اتفاق نمی افتاد، در حال حاضر امکان اجرای کامل نیات واقفه وجود نداشت.

وی بیان کرد: هم در موقوف علیهم و هم در موقوفه، ادامه داد: پیشرفت در موقوف علیهم سبب افزایش هزینه ها در بخش جاری و هزینه های تعمیرات، توسعه مسجد و بهره مندی بیشتر موقوف علیهم و پیشرفت در موقوفه، رشد عوائد موقوفه را به دنبال داشته است. 

امام جمعه مشهد اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی کشور باید برای توسعه موقوفات و رشد درآمد آن برنامه ریزی کرد تا میزان اجرای نیت واقفان کم نشود.

وی با بیان اینکه واقف موقوفه گوهرشاد هزینه مدیریت آن را در وقف نامه در نظر گرفته است، گفت: آنچه امروز برای مدیریت این موقوفه هزینه می شود، بسیار کمتر از چیزی است که واقف در نظر گرفته و همین امر هم باعث افزایش سهم اجرای نیت شده است. 

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه در موقوفه گوهرشاد عملاً چیزی تحت عنوان حق التولیه پرداخت نمی‌شود، تصریح کرد: حق التولیه تعیین شده در فعالیت های فرهنگی ـ اجتماعی هم‌راستا با نیات واقفه هزینه می شود. 

عضو مجلس خبرگان رهبرافزود: لازم است همایشی برای متولیان موقوفات برنامه ریزی و فعالیت های صورت گرفته در احیاء موقوفات جهت الگوگیری به متولیان معرفی شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها