طراحی برنامه‌ای برای کنترل قیمت و موجودی کالاها در دستور کار است

  • 13 آذر 1399 - 17:06

خرم‌آباد- استاندار لرستان گفت: به دنبال طراحی یک برنامه منظم برای کنترل لحظه‌ای قیمت‌ها، موجودی کالا در انبارها و توزیع در بازار هستیم تا بتوانیم نوسانات بازار را کنترل کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید موسی خادمی امروز پنجشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد تنظیم بازار گفت: با توجه به التهاباتی که چند روز اخیر در بازار استان به ویژه در بحث قیمت مرغ به وجود آمده بود، ستاد تنظیم بازار با محوریت بررسی و کنترل قیمت‌ها تشکیل شد.

وی با تأکید بر ضرورت کنترل قیمت اقلام مورد نیاز بازار استان، اظهار داشت: قیمت مرغ مصرفی در بازار کشور طی روزهای گذشته دچار افزایش شده بود که لرستان در مقایسه با سایر استان‌ها، کمترین افزایش را در این کالا داشته است.

استاندار لرستان با بیان اینکه در زمینه کنترل قیمت‌ها چند سیاست به طور جدی در حال پیگیری است، تصریح کرد: در بحث کنترل قیمت‌ها، موضوع پیگیری از طریق تولید کنندگان کالا، عمده فروشان، انبارها و در نهایت خرده فروشان با نظارت همراه خواهد بود.

خادمی خاطرنشان کرد: به دنبال طراحی یک برنامه منظم برای کنترل لحظه‌ای قیمت‌ها، موجودی کالا در انبارها و توزیع در بازار هستیم تا بتوانیم در صورت کمبود یا نوسان، نیاز بازار را تأمین کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید با مقوله گران‌فروشی مقابله کرد، افزود: با توجه به وضعیت مردم نباید اجازه افزایش قیمت کالاها بیشتر از نرخ مصوب داده شود، هر چند برخی افزایش قیمت‌ها در سطح ملی اعمال می‌شود و به طور موردی نمی‌توان این موارد را در استان کنترل و نظارت قطعی کرد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0