شهرستان ها

طرح‌های آب‌رسانی در مناطق محروم بوشهر اجرا می‌شود

بوشهر- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از اجرای طرح‌های آب‌رسانی در مناطق محروم این استان با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحمید حمزه‌پور ظهر سه‌شنبه در نشست با نماینده قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در بوشهر اظهار داشت: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با هدف خدمت به مردم، نظام و دولت و اجرای طرح‌ها در نقاط محروم ایجادشده است.

وی تصریح کرد: طرح‌های آب‌رسانی در مناطق محروم، در راستای قرارداد وزارت نیرو با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با همکاری این نهاد اجرایی می‌شود.

حمزه‌پور افزود: رفع نیاز مردم و ارتقا شاخص‌های بهره‌مندی از خدمات آب آشامیدنی بهداشتی، کمک به منابع مالی و کاهش هزینه‌های اجرایی طرح‌ها اهداف انعقاد تفاهم‌نامه با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) است.

وی از آغاز اجرای خط انتقال آب‌رسانی در روستاهای ساحلی تنگستان خبر داد افزود: شرکت آب و فاضلاب استان در اجرای با کیفیت و تکمیل طرح‌ها توجه ویژه‌ای دارد که تا قبل از فصل گرمابخش عمده‌ای از طرح‌ها تکمیل و افتتاح شود.

نماینده قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در بوشهر نیز گفت: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با هدف رفع مشکلات آب‌رسانی روستاهای مناطق محروم وارد این حوزه شده است و اجرای با کیفیت طرح‌ها همراه با نظارت بدون نگاه به اعتبارات موردتوجه قرار دارد.

مرشدی بیان کرد: یک گروه عملیاتی از قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در محل اجرای طرح حضور دارند و مشکلات طرح برای حل و رفع آن با شرکت آب و فاضلاب و اتمام در زمان مشخص بررسی می‌کند.

وی اضافه کرد: امید می‌رود با اجرای طرح‌ها در راستای محرومیت‌زدایی، توسعه و خدمات‌رسانی مطلوب‌تر به روستاها انجام شود و شاهد افزایش شاخص برخورداری از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در نقاط محروم باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، در استان بوشهر بیش از ۸۰ درصد منابع آب از خارج از استان تأمین می‌شود که اکنون حدود ۴۰ هزار مترمکعب آب آشامیدنی استان از طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نوار ساحلی تولید می‌شود.

هم‌اکنون به ظرفیت ۱۰۰ هزار مترمکعب طرح آب‌شیرین‌کن با مشارکت بخش خصوصی در شهرها و روستاهای استان در دست اجراست که بخشی از این ظرفیت امسال وارد مدار تولید می‌شود.

خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا