طرح تبادل اسرای سعودی بازندانیان فلسطینی در عربستان را مطرح کردیم

  • 01 آبان 1399 - 2:11

عضو شورای عالی سیاسی یمن با بیان اینکه هنوز هم شماری از اسرای سعودی و دیگر کشورها در اختیار آنهاست، برای تبادل آنان با زندانیان فلسطینی در عربستان سعودی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک عضو شورای عالی سیاسی یمن از اقدام ائتلاف سعودی در اجرای ناقص تبادل اسرا انتقاد کرد.

«محمدعلی الحوثی» در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت: ما از روند تبادل اسرا راضی نیستیم چرا که ما تبادل جامع را مطرح کردیم اما طرف‌های متجاوز با آن مخالفت کردند.

وی با بیان اینکه طرف‌های متجاوز به یمن بدون در نظر گرفتن افسران و نظامیان، خواستار آزادی مجرمان و عناصر تروریستی بودند، افزود: اسرای سعودی و دیگر کشورها همچنان اسیر ما هستند و امیدواریم که تبادل آینده برادران فلسطینی را هم شامل شود.

الحوثی اظهار داشت: ما طرح آزادی زندانیان فلسطینی در زندان‌های عربستان در مقابل آزاد کردن اسرای سعودی را مطرح کردیم و فهرست آن را هم ارائه کردیم. ما تا لحظه آخر گمان می‌کردیم که تبادل اسرا شکست خواهد خورد چرا که کشورهای متجاوز اهمیتی به اسرای خود نمی‌دهند.

وی ادامه داد: آمریکا در راستای تعویق آزادی اسرای آمریکایی تلاش می‌کرد و الان دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور می‌خواهد به دلایل انتخاباتی این تبادل سریع انجام شود.

محمد علی الحوثی گفت: در مذاکرات استکهلم آمریکایی‌ها در پشت هیأت دولت هادی حضور دارند اما دیدار مستقیمی با آنها صورت نگرفت.

این عضو شورای عالی سیاسی یمن همچنین اعلام کرد که کشورهای متجاوز با بیانیه مشترک سازمان ملل مخالفت کردند و سعی بر باج خواهی و تحمیل شروط خود بر ما از طریق محاصره را دارند.

وی ضمن استقبال از ورود سفیر ایران به صنعا افزود که آمریکایی‌ها مخالف گشایش سفارتخانه‌ها در صنعا هستند و ما را مورد محاصره دیپلماتیک قرار داده اند.

محمد علی الحوثی درباره موضوع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هم گفت: هدف اسرائیل از عادی سازی روابط جاسوسی از ایران و ایجاد جای پا در تنگه هرمز است.

وی خاطرنشان کرد: در هرگونه رویارویی آینده با اسرائیل از برادران خود در فلسطین و لبنان در حد توانمان حمایت خواهیم کرد. ما برای پیشرفت نهادهای دولت بویژه توانمندی‌های دفاعی ارتش یمن تلاش می‌کنیم.

محمد علی الحوثی همچنین تصریح کرد که هدف از تجاوز به یمن اشغال خاک این کشور و سیطره بر منابع و ثروت‌ها بویژه در سقطری است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0