تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

طرح جامع پدافند غیرعامل استان سمنان تدوین شد

  • 05 آبان 1399 - 13:55

سمنان- مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان بابیان اینکه طرح جامع پدافند غیرعامل سمنان تدوین‌شده است، گفت: اجرای این طرح نیازمند همکاری دستگاه‌های اجرایی در سراسر استان است.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج کارخایی پیش از ظهر دوشنبه در نشستی با معاون طرح و برنامه سازمان پدافند غیرعامل کشور به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه طرح جامع پدافند غیرعامل سمنان تدوین‌شده است، اظهار داشت: نتایج به‌دست‌آمده از این طرح باید با همکاری دستگاه‌های اجرایی کاربردی و اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰ عنوان برنامه برای اجرا در هفته پدافند غیرعامل تهیه‌شده، خاطرنشان کرد: آموزش، رزمایش و فرهنگ‌سازی در محوریت این برنامه‌های قرار دارد که با همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران و شهرداران اجرایی خواهد شد.

۱۹ مرکز پرخطر در استان سمنان شناسایی شد

مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان از سطح‌بندی ۶۱ دستگاه اجرایی با دستورالعمل سطح‌بندی مراکز ثقل خبر داد و گفت: در استان سمنان ۱۹ مرکز پرخطر شناسایی‌شده است که اجرای اصول پدافندی در این مراکز در دستور کار است.

کارخایی با اشاره به اینکه ستاد استانی مقابله با کرونا در راستای مقابله با تهدیدات زیستی تشکیل‌شده است، بیان کرد: چندین کمیته تخصصی، امور مرتبط با کمیته زیستی به پدافند غیرعامل محول شد که تاکنون ۱۸ جلسه هماهنگی در این بخش انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه در حوزه سایبری اقدامات خوبی در استان انجام‌شده است، افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی، شناسایی و برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت ضریب امنیتی و ایمنی زیرساخت‌های سایبری ازجمله این اقدامات است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها