تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

طرح جانسون برای مهار کرونا|قرنطینه، لغو مسافرت‌های خارجی و مرخصی کارمندان دولت

  • 10 آبان 1399 - 23:19


نخست وزیر انگلیس گفت در صورت عدم اقدامات لازم ممکن است روزانه چندهزار تن در انگلیس جان خود را بابت ابتلا به کرونا از دست بدهند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نخست وزیر انگلیس شبانگاه شنبه به وقت تهران نسبت به افزایش بسیار نگران کننده شمار قربانیان کرونا در صورت عدم انجام تدابیر لازم هشدار و از قرنطینه سراسری یک ماهه که از پنجشنبه هفته جاری اجرا می‌شود، خبر داد.

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس در این باره گفت، تا زمانی که اقدام نکنیم، ممکن است روزانه شاهد مرگ چند هزار تن بابت ابتلا به کرونا باشیم. جانسون درباره سرعت انتقال کرونا آن را سریعتر از سناریوی در نظر گرفته برای بدترین حالت برشمرد.

 نخست وزیر انگلیس از مجموعه  اقداماتی  برای مهار کرونا خبر داد و افزود از پنجشنبه این هفته قرنطینه سراسری در انگلیس اعمال می‌شود و مغازه‌های غیرضروری تعطیل و همه سفرهای خارجی ممنوع  می‌شوند. بوریس جانسون  از طرح یک ماهه اعطای مرخصی برای کارمندان  دولتی برای مهار شیوع کرونا خبر داد. وی ابراز امیدواری کرد که واکسن کرونا سال آینده در دسترس همگان باشد.

مشاور علمی دولت انگلیس اخیرا گفت که برای جلوگیری از شیوع کرونا باید فوراً یک دوره سه هفته محدودیت سراسری اعمال شود.«جرمی فارار»  مشاور علمی دولت انگلیس گفت: «محدودیت‌های فعلی طبقه‌بندی شده سرعت انتقال را به اندازه کافی پایین نمی‌آورد و از ادامه شیوع این ویروس جلوگیری نمی‌کند. یک دوره سه هفته‌ای افزایش محدودیت‌های سراسری با سطح مناسب حمایت مالی به ما امکان می‌دهد قبل از زمستان  انتقال فزاینده کرونا را متوقف ساخته، خدمات محافظتی و آماده سازی بهداشتی بهداشتی را مهیا کرده  و زمان کافی برای عملکرد کامل سیستم‌های ایزوله  را داشته  و جان مردم را نجات دهیم.»

در حالی که نخست وزیر انگلیس از برنامه‌‌ای  برای مهار کرونا خبر داده، تازه‌ترین نظرسنجی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که شهروندان انگلیسی اعتقادی به برنامه‌های دولت انگلیس برای مهار کرونا ندارند.

انتهای پیام/.


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها