تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

طرح غربالگری و تشخیص کرونا باید به صورت وسیع انجام شود

  • 10 آبان 1399 - 16:55

وزیر کشور گفت: اجرای طرح غربالگری و تشخیص به صورت وسیع باید در اولویت باشد و تمامی دستگاه‌ها باید کمک وزارت بهداشت باشند و دادستان هم باید ضمانت اجرایی آن را بدهند.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز در نخستین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله به کرونا اظهار کرد: بحث نحوه اجرای مصوبات است، ما هم باید منطقه‌ای و هم محله‌ای مصوبات را اجرا کنیم. استانداران و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند در هر استان و شهرستان کمک کنند.

وی افزود: در محلات از نیروی انتظامی استفاده کردیم و موفق بوده است و باید از هلال احمر هم کمک بگیریم.

رحمانی فضلی گفت: چندین بار تاکید شد که وزارت صمت متولی قضیه کمبود ماسک است و برخلاف اعلام مسئولان هنوز در برخی مناطق دسترسی به ماسک سخت است و باید وزارت صمت و بهداشت به این موضوع ورود کند.

وزیر کشور ادامه داد: ظرف یک هفته گزارش تمام اقدامات باید به این قرارگاه ارسال شود تا نقاط ضعف را بدانیم.

وی گفت: اجرای طرح غربالگری و تشخیص به صورت وسیع باید در اولویت باشد و تمامی دستگاه‌ها باید کمک وزارت بهداشت باشند و دادستان هم باید ضمانت اجرایی آن را بدهند.

رحمانی فضلی بیان کرد: باید بتوانیم هرکسی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شود را ردیابی کنیم و افراد مرتبط با او را شناسایی کنیم و از لحاظ بیماری تحت نظر قرار دهیم.

وزیر کشور ادامه داد: دامنه غربالگری وسیع می‌شود و از اینکه آمار ابتلاء زیاد می‌شود نباید نگران باشیم چون وقتی زود بتوانیم مبتلایان را شناسایی کنیم آمار فوتی ما کاهش پیدا می‌کند.

وی گفت: خواهش می‌کنم تمام کمیته‌ها با جدیت و قاطعیت تمام مصوبات را پیش ببرند تا تعداد بستری‌ها و مبتلایان کاهش پیدا کند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها