شهرستان ها

طرح ملی مهارت آموزی از خراسان شمالی آغاز می‌شود

بجنورد- رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: خراسان شمالی را به عنوان پایلوت اجرای طرح ملی مهارت آموزی ویژه دانشگاه فرهنگیان معرفی می‌کنیم تا از این طریق سهم مهارت در آموزش را ارتقا دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اوسط هاشمی عصر امروز در شورای مهارت خراسان شمالی که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: دانشجویان و معلمان باید قبل از فارغ‌التحصیلی مهارت‌های لازم را کسب کنند تا وقتی عنوان معلمی به آنان اطلاق می‌شود با این عنوان سر کار حضور یابند.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: رشته اصلی در آموزش و پرورش دیگر رشته‌های تجربی و ریاضی نخواهد بود بلکه مهارت است؛ مهارتی که با استعداد و پتانسیل هر شخصی تناسب داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه نگاه جامعه را باید به سمت مهارت آموزی سوق داد، افزود: تا کنون همه به دنبال کسب علم و دانش بودند و از فرا گرفتن مهارت غافل شدند اما اکنون عصر مهارت است تا بتوان از شرایط سخت بیرون رفت.

هاشمی بیان داشت: خراسان شمالی را به عنوان پایلوت اجرای طرح ملی مهارت آموزی ویژه دانشگاه فرهنگیان معرفی می‌کنیم تا از این طریق سهم مهارت در آموزش را به ۵۰ درصد ارتقا دهیم.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: تدریس چند واحد درس مهارتی در دانشگاه‌های خراسان شمالی، ایجاد شهرک مهارت و تحت پوشش مهارت قرار گرفتن ۸۰ روستای استان از جمله پیشنهاداتی است که در این استان به عنوان پایلوت کشوری می‌توان اجرا کرد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا