شهرستان ها

طرح «نهضت بیمه اجتماعی» در استان اردبیل اجرا می شود

اردبیل – مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اردبیل گفت: طرح نهضت بیمه اجتماعی در استان اردبیل با شعار «روستاها را آباد بسازیم » اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا عبدالهی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل با تشریح و تبیین اهداف و مزایای صندوق اظهار کرد: بیمه اجتماعی یک فرصت طلایی برای روستاییان، عشایر، کشاورزان ساکن و غیر ساکن، قالی‌بافان، زنبورداران، رانندگان و ساکنین در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت است.

وی ادامه داد: افراد مشمول در جامعه هدف با پرداخت سالی یک بار حق بیمه می‌توانند از مزایای صندوق بهره‌مند شوند که در حال حاضر سهم بیمه‌ای سالانه برای اعضا حداقل ۳۳۰ هزار تومان و حداکثر ۸۴۰ هزار تومان است که دولت نیز دو برابر حق عضویت واریزی مردم را متقبل شده است

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل با ذکر مثالی ادامه داد: برای مثال فردی که سالانه ۳۳۰ هزار تومان واریز می‌کند سهم دولت نیز ۶۶۰ هزار تومان می‌شود و در مجموع حق بیمه عضو صندوق سالانه ۹۹۰ هزار تومان محاسبه می‌شود.

توسعه پایدار در گرو توسعه روستاها است

عبدالهی با بیان اینکه توسعه پایدار در گرو توسعه روستاها است اظهار کرد: تا زمانی که روستاها آباد و توسعه نیابد، توسعه پایدار اتفاق نخواهد افتاد، چرا که روستاها کانون‌های تلاش و تولید هستند.

وی توجه به روستاها ضروری و یکی از اصول توسعه دانست و گفت: و به همین خاطر در گفتمان توسعه باید روستاها جایگاه ویژه ای داشته باشند که بیمه اجتماعی روستایی و عشایری نقش بسزایی در آبادانی روستاها دارد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل نقش رسانه‌ها را در تبیین اهداف صندوق و حمایت دولت از جامعه هدف مؤثر دانست و افزود: در حال حاضر امکانات و توانایی حضور به صورت یک به یک در روستاها برای معرفی این طرح بیمه‌ای برای همکاران مقدور نیست و بایستی رسانه‌ها در این راستا به کمک صندوق بیایند.

عبدالهی از ابلاغ طرح طرح نهضت توسعه بیمه اجتماعی با حضور استاندار اردبیل به دستگاه‌های متولی روستاییان و عشایر استان خبر داد و گفت: این طرح با شعار «روستاها را آباد بسازیم» در استان اجرا می‌شود که امیدواریم همه مسئولین مربوطه از این فرصت به نفع جامعه هدف خود استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل عدم محدودیت در پذیرش و عضویت در این صندوق انتظار داریم گروه‌های جامعه هدف که شامل تمامی روستاییان، عشایر و ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هستند برای عضویت در این صندوق به کارگزاری‌ها مراجعه کنند چرا که ممکن است در آینده محدودیت‌هایی برای عضویت اعمال شود.

برنامه ریزی برای بیمه شدن ۱۰ هزار نفر تا پایان سالجاری

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل سهم استان در سال جاری ۵ هزار و ۴۴۲ نفر اعلام کرد و گفت: برنامه ریزی ها و هدف ما تحت پوشش قرار دادن ۱۰ هزار نفر تا پایان سال ۹۹ است که امیدواریم با مشارکت همه مردم و دستگاه‌های متولی به این رقم دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه تحقق این هدف بزرگ مستلزم مشارکت مردم و همکاری بیش از پیش فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با خدمات روستایی است، ادامه داد: صندوق استان با تبعیت از سیاست‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای ستاد صندوق، پوشش حداکثری و افزایش ضریب نفوذ بیمه در جامعه هدف را به عنوان برنامه راهبردی و توسعه‌ای با تلاش مضاعف پیگیری می‌نماید و روند اجرای طرح توسعه بیمه اجتماعی به صورت روزانه توسط صندوق پیگیری و رصد می‌شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا