تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

طرح «پایش» باعث کاهش تراکم جمعیت زندانیان می‌شود

  • 21 آبان 1399 - 18:51

کرج – مدیرکل زندان‌های استان البرز گفت: با اجرای طرح «پایش» و شناسایی زندانیان واجدالشرایط و مشمول رأفت و ارفاقات قضائی شاهد کاهش تراکم جمعیت زندانیان خواهیم بود.

به گزارش مهر، اسماعیل جمیاری عصر چهارشنبه در جلسه آگاه‌سازی تخصصی رؤسای اندرزگاه‌های ندامتگاه کرج با قدردانی از زحمات و تلاش‌های صورت‌گرفته، شغل زندانبانی را بسیار سخت و طاقت‌فرسا و در عین حال پر اجر و ثواب برشمرد و اظهار کرد: کار در محیط زندان متفاوت از سایر ادارات است، چراکه ما در زندان‌ها باید هم مجری احکام قضائی سلب آزادی باشیم، هم نیازمندی‌ها و حقوق زندانیان را تأمین و هم ضوابط و هم شرایط امنیتی را در مجموعه حاکم کنیم و هم دست نوازشگر خود را بر سر زندانیان بکشیم.

وی ادامه داد: باید در فراهم کردن محیطی سالم و عبرت‌آموز تلاش کنیم که در این مسیر انواع و اقسام سختی‌های روحی و جسمی گریبانگیر همکاران خواهد شد، اما فراموش نکنید که بر اساس روایت پیامبر اکرم (ص) که فرموده است: «افضل الاعمال احمزها» با فضیلت‌ترین کارها سخت‌ترین آنهاست. شغل زندانبانی اگر باعث ایجاد امنیت اجتماعی و اصلاح و تربیت مجرمین شود دارای آثار معنوی فراوان خواهد بود.

مدیرکل زندان‌های استان البرز با اشاره به طرح پایش بیان کرد: اجرای این طرح فرصت مغتنمی است تا نسبت به شناسایی زندانیان واجدالشرایط و مشمول رأفت و ارفاقات قضائی اقدام و چنانچه با دقت انجام شود شاهد کاهش تراکم جمعیت و آزادی‌بخشی از زندانیان خواهیم بود.

وی رعایت سلسله‌مراتب اداری و انجام وظایف و تکالیف سازمانی و رسیدگی به مشکلات و تقاضای زندانیان و ایجاد بستر اصلاحی و تربیتی را از جمله مطالبات خود برشمرد و اظهار امیدواری کرد که با وحدت و همدلی و نیز پایبندی به قوانین و مقررات و مراقبت از خود در مقابل آسیب‌ها در سلامت و سعادت مجموعه همت مضاعف کرد.

جمیاری با قدردانی برای تحقق فوق‌العاده تسری کارکنان تصریح کرد: اگرچه حدود ۹ سال از تصویب قانون گذشته اما شرایط فعلی اقتصادی بیش از هر زمان دیگری تحقق کامل حقوق همکاران را می‌طلبد که خوشبختانه با کار جهادی و همت مضاعفی که مسئولان عالی قضائی و سازمان از خود نشان داده‌اند و نیز همکاری و همراهی خوب دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ گنجانده خواهد شد تا بخشی از زحمات و مشقات همکاران را جبران کند.

در پایان جلسه به منظور ترغیب و ایجاد فضای همدلی بین همکاران آزمونی در خصوص وظایف شغلی برگزار شد که از بین منتخبان به قید قرعه مجتبی فراهانی از سوی مدیرکل مورد تقدیر نقدی قرار گرفت.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها