تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

طرفهای برجام باید مانع از تکرار خروج یا اعمال مجدد تحریمها شوند

  • 23 خرداد 1400 - 6:02

نماینده چین در مذاکرات وین با مشروع و قانونی خواندن نگرانی‌های ایران درباره رفع تحریم‌ها، تاکید کرد که واشنگتن باید ابتدا تحریم‌های غیرقانونی علیه تهران و طرف‌های ثالث را بردارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «وانگ کان» نماینده چین در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و نماینده این کشور در مذاکرات احیای برجام، بعد از پایان نشست کمیسیون مشترک در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگاران درباره روند مذاکرات وین گفت: «آمریکا باید وقت‌کشی و اهمال را کنار بگذارد و برای برداشتن کامل و جامعه تحریم‌ها [ایران] اقدام قاطعی کند. طرف‌های مرتبط هم باید اقدامات مؤثر برای جلوگیری از تکرار خروج [آمریکا] از برجام یا اعمال مجدد تحریم‌ها اتخاذ کنند».

دفتر نمایندگی چین در وین در پیامی توئیتری نوشت که به گفته وانگ: «نگرانی‌های ایران درباره برداشتن تحریم‌ها، مشروع و قانونی هستند. آمریکا باید ابتدا تمام تحریم‌های غیرقانونی یکجانبه بر [ایران] و طرف‌های ثالث را بردارد. تحریم تسلیحات متعارف علیه [ایران] که با برجام و قطعنامه‌های مرتبط شورای امنیت همخوانی ندارد نیز باید برداشته شوند».

این دیپلمات چینی سپس از همه طرف‌های دخیل در مذاکرات وین خواست تلاش‌های خود را برای رسیدن به راهکاری جهت بازگرداندن سریع آمریکا و ایران به اجرای کامل برجام دو برابر کنند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها