تاریخ : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 5 شوال 1442 Sunday, 16 May , 2021

ظرفیت آب شیرین کن های هرمزگان به ۹۰ میلیون متر مکعب خواهد رسید

  • 15 آبان 1399 - 19:20

بندرعباس – معاون وزیر نیرو گفت: در سال ۹۲ تمام ظرفیت آب شیرین کن های هرمزگان تنها هشت میلیون متر مکعب بود که تا پایان امسال این رقم به ۹۰میلیون متر مکعب برابر با هزار درصد رشد خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم تقی‌زاده خامسی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با ذکر این نکته که ۹۷ درصد از منابع آبی در دریا قرار دارند، اظهار کرد: با توجه به کمبود آب شیرین، کشورها با تکنولوژی مدرن برای استفاده بهینه از آب دریا اقدام می‌کنند؛ حتی کشورهایی که به اندازه کافی آب شیرین دارند به آب دریا به عنوان یک منبع نگاه می‌کنند.

وی استفاده از آب دریا را یک الزام دانست و عنوان کرد: با توجه به رشد مصرف آب در حوزه صنعت به سمت استفاده از آب دریا گام خواهیم برداشت. آبشیرینکن «بندرعباس» هفتاد و دومین واحد نمک‌زدایی است که بهره‌برداری می‌رسد.

تقی‌زاده خامسی با بیان اینکه ۵۴ واحد آبشیرینکن در دولت تدبیر امید به بهره‌برداری رسید؛ تصریح کرد: ۲۳ واحد دیگر نیز تا پایان دولت تدبیر و امید به نتیجه خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ابراز داشت: در سال ۱۳۹۲ کشور تنها ۱۷ آبشرینکن داشت که با اقدامات انجام شده در حال حاضر این تعداد به ۷۲ مورد رسیده است.

وی با اشاره به جمعیت ۸۰۰ هزار نفری بندرعباس و خمیر، گفت: آبشیرینکن «بندرعباس»، ۱۵ میلیون متر مکعب از نیاز آب شرب شهر بندرعباس و خمیر تامین خواهد کرد. این ۱۵ میلیون متر مکعب به همراه بخشی از آبشیرینکن ۱۰۰ هزار متر مکعبی، نیمی از نیاز آبی این دو منطقه را تامین می‌کند.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ابراز داشت: در سال ۹۲ تمام ظرفیت آبشیرینکن های هرمزگان تنها هشت میلیون متر مکعب بود که تا پایان امسال این رقم به ۹۰ میلیون متر مکعب خواهد رسید.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها