شهرستان ها

ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب ساری ۲۲۳ هزار مترمکعب در روز است

ساری- مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران ظرفیت هر مدول تصفیه خانه فاضلاب ساری را بیش از ۲۲۳ هزار مترمکعب در روز اعلام کرد و گفت: ۴۲۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهزاد برارزاده در حاشیه بازدید معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از طرح تصفیه خانه آب شرب سلیم بهرام و تصفیه خانه فاضلاب عالیواک ساری، گفت: مساحت تصفیه خانه فاضلاب ساری ۱۲ هکتار بوده که در چهار مدول طراحی شده و ظرفیت هر مدول بیش از ۲۲۳ هزار متر مکعب در روز است که در سال مقصد (۱۴۰۸) بیش از ۴۲۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی با اشاره به مزیت‌های مدول دوم تصفیه خانه نسبت به مدول اول گفت: تاکنون ۳۴۶ کیلومتر لوله گذاری، ۲۲ هزار و ۵۴۶ فقره انشعاب همچنین ساخت و نصب تجهیزات و راه اندازی تلمبه خانه فاضلاب، اجرای خط انتقال به طول ۲.۵ کیلومتر، اجرای خط پساب به طول یک کیلومتر و نیز ساخت و نصب تجهیزات و راه اند ازی مدول اول تصفیه خانه انجام شده است.

آقازاده در این سفر دو روزه طی نشستی با مدیر عامل و معاونین شرکت با اشاره به وظیفه خطیر سقایی اظهار داشت: خدمت سقایی بسیار ارزشمند و از نعمات الهی است لذا باید بر اساس باورهای دینی خدمت کنیم زیرا خداوند از حق خودش می‌گذرد اما از حق الناس نمی‌گذرد و کار ما حق الناس است و ما به ازای باور خودمان مشغول به خدمت هستیم.

وی با تاکید بر مسئولیت پذیری و خدمت خالصانه همانند سردار شهید سلیمانی گفت: عبادت جز خدمت به خلق نیست و خوشحالیم که سپاه و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در مسیر محرومیت زدایی خیلی پیشتر از ما هستند.

گفتنی است در نشست معاون مهندسی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با مدیر عامل و معاونین شرکت آبفا مازندران ن مقرر شد با توجه به فرسودگی بالای شبکه توزیع و سرانه پایین مخازن ذخیره برای مقابله با تنش آبی اعتبارات لازم افزایش یابد و طرح‌های فاضلاب ۵ شهر اولویت دار که با تسهیلات بانک توسعه اسلامی محقق نشد با اعتبارات طرح‌های تملک دارایی انجام شود.

همچنین مقرر شد اعتبارات محرومیت زدایی استان مازندران افزایش یابد و با توجه به پرداخت بخشی از اعتبارات به قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) اجرای پرو / زه‌ها شتاب بیشتری یابد و با توجه به تکمیل مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب ساری، اجرای شبکه فاضلاب در اولویت قرار گیرد و نیز با توجه به عقب ماندگی طرح‌های فاضلاب در مازندران از هزار میلیارد تومان سهم استان در ساماندهی فاضلاب در نوار ساحلی ۴۵۰ میلیارد تومان تخصیص یابد و شرکت آبفا مازندران برای شهرهای فاقد طرح‌های فاضلاب هم مطالعات را انجام و برای تصویب به شرکت مهندسی ارسال کند.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا