تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

ظریف در جریان پیشرفت ها در زمینه تولید واکسن کرونا در کوبا قرار گرفت

  • 16 آبان 1399 - 21:27


وزیر امور خارجه ایران در بازدید از دو مرکز مطالعات پزشکی و دارویی در هاوانا در جریان پیشرفت های به دست آمده برای تولید انواع واکسن از جمله واکسن کووید-۱۹ قرار گرفت.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور انجام دیداری رسمی در هاوانا پایتخت کوبا به سر می برد، امروز (جمعه) از دو مرکز مطالعات پزشکی و دارویی از جمله «مرکز مطالعات پیشرفته CEA» و«مرکز مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی CIGB» بازدید به عمل آورد. 

در جریان این بازدید روسا و مدیران این دو مرکز در ارتباط با پیشرفت های حاصله برای تولید انواع واکسن به خصوص واکسن کووید-۱۹ (کرونا) توضیحاتی را ارائه کردند.

همچنین مدیران وزارت بهداشت کوبا و مرکز «بیو فارما کوبا» نیز  توضیحاتی در خصوص مراحل تولید انواع واکسن و همکاری های بیو فارما کوبا با انستیتو پاستور ارائه کردند.

طرف کوبایی آمادگی خود را برای همکاری در حوزه های تخصصی با طرف ایرانی اعلام کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران قرار است در مدت حضورش در هاوانا با وزیر خارجه کوبا و دیگر مقامات عالیرتبه این کشور دیدار و گفت و گو کند. ظریف پیش از کوبا سفری به ونزوئلا داشت و با مقامات این کشور دیدار کرد و درباره راه های گسترش روابط به رایزنی پرداخت.

وزیر امور خارجه پس از کوبا برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید بولیوی به این کشور سفر می کند.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها