تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

ظریف و همتای پاکستانی به گفت‌وگو نشستند

  • 21 آبان 1399 - 12:44


وزرای امور خارجه ایران و پاکستان در اسلام آباد دیدار و به گفت‌وگو نشستند.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که شامگاه سه شنبه و در ر‌أس یک هیأت سیاسی و اقتصادی وارد اسلام آباد شد، پس از دیدار و گفت‌وگو با ژنرال باجوا فرمانده ارتش پاکستان، با حضور در محل وزارت امور خارجه پاکستان با شاه محمود قریشی همتای پاکستانی دیدار و به گفت‌وگو نشست.

تلویزوین پاکستان نیز در این زمینه گزارش داد که گفت‌وگوهای وزرای خارجه و هیات‌های همراه حول محور فرصت‌های همکاری‌ دوجانبه در حوزه‌های مختلف و گسترش روابط بین دو کشور متمرکز است.

 

 

ظریف پیش از این اقدام به کاشت یک اصله نهال یادبود در محوطه وزارت خارجه پاکستان کرد.

 

 

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران قرار است با عمران خان نخست وزیر پاکستان هم دیدار و گفت‌وگو کند.

وی شامگاه سه شنبه در بدو ورود به اسلام آباد درباره گفت‌وگوهایش با مقامات پاکستانی اظهار داشت: مسائلی که داریم روابط دوجانبه، همکاری‌های مرزی و همکاری‌های منطقه ای و بین‌المللی است. همچنین با توجه به شرایط در افغانستان، نیاز است که دو کشور ایران و پاکستان به عنوان دو کشور مهم در این زمینه کار کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین گفت که وضعیت جهان اسلام موضوعی است که هم باعث نگرانی ایران و هم پاکستان است و عادی سازی روابط برخی کشورها با رژیم صهیونیستی موضوعی است که ایران و پاکستان هر دو در مورد آن با حساسیت برخورد کرده‌اند. در بحث موضوعات جهانی نیز رایزنی‌ها ادامه دارد، ایران و پاکستان همواره از نزدیک با یکدیگر همکاری کرده و در فرصت فعلی نیازمند است این همکاری‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها