عادی سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی دردناک است

  • 03 آبان 1399 - 9:18

عضو ارشد حماس در سخنانی اعلام کرد که عادی سازی روابط میان سودان و رژیم صهیونیستی مسأله دردناکی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «سامی ابوزهری» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» به عادی سازی روابط میان سودان و رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: توافق عادی سازی روابط سودان و رژیم صهیونیستی مسأله دردناکی است.

این عضو ارشد حماس در ادامه یادآور شد: واقعیت این است که توافق عادی سازی روابط سودان با تل آویو با تاریخ این کشور سازگاری ندارد.

ابوزهری در همین راستا تأکید کرد: تاریخ سودان سرشار از حمایت های مختلف از مسأله فلسطین است و به همین دلیل هیچ سنخیتی میان عادی سازی و این تاریخ درخشان وجود ندارد.

دولت انتقالی سودان روز جمعه موافقت خود را با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کرده است؛ موافقتی که با مخالفت های گسترده در سودان مواجه شده است.

روز گذشته نیز ائتلاف الاجماع الوطنی که گروه های سیاسی اصلی در سودان را در برمی گیرد با صدور بیانیه ای از تصمیم دولت انتقالی این کشور مبنی بر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

در این بیانیه آمده است: دولت انتقالی سودان، سند قانون اساسی را از طریق حرکت در مسیر عادی سازی روابط زیر پا گذاشته است.

همچنین دفتر سیاسی انصارالله یمن اقدام شورای انتقالی سودان در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم و اعلام کرد که ملتهای این رژیم های خائن عربی نقض آشکار حقوق ملت فلسطین را نخواهند پذیرفت.

گروه های مختلف فلسطین نیز از جمله حماس و جنبش جهاد اسلامی و تشکیلات خودگردان روز گذشته این اقدام سودان را به شدت محکوم کردند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0