عبدالجبار: اگر لبران رکورد مرا بشکند، برای خوشحالی در سالن خواهم بود

  • 24 شهریور 1400 - 16:12

کریم عبدالجبار، بسیار امیدوار است که رکورد او در NBA توسط لبران جیمز شکسته شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لبران جیمز، فوق ستاره تیم بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز در چند سال آینده به رکورد کریم عبدالجبار، اسطوره تیم لیکرز در NBA خواهد رسید.

امتیازات جیمز در پایان فصل قبل لیگ اتحادیه ملی بسکتبال به ۳۵۳۶۷ رسید که  ۳۰۲۰ امتیاز با کریم عبدالجبار به عنوان امتیازآورترین بازیکن تاریخ NBA فاصله دارد. البته کارل مالون، ستاره پیشین تیم یوتا جز با ۳۶۹۲۸ امتیاز نیز همچنان بالاتر از لبران جیمز است.

جیمز به طور میانگین در هر فصل ۱۹۶۴ کسب کرده است. او با در نظر گرفتن این روند، یک سال و نیم دیگر به رکورد کریم می‌رسد که اواسط ژانویه سال ۲۰۲۳ خواهد بود. اگر روند امتیازگیری او در دوران شیوع کرونا را در نظر بگیریم (۱۴۴۳ امتیاز در فصل) او در پایان سال ۲۰۲۳ به رکورد کریم خواهد رسید.

کریم عبدالجبار در این مورد اظهار داشت: برای دیدن لحظه شکسته شدن رکوردم، هیجان زده هستم. من به رکوردها به عنوان یک دستاورد شخصی نگاه نمی‌کنم بلکه رکوردها از نظر من، موفقیت‌های انسانی هستند. اگر یک نفر بتواند کاری را انجام دهد که هرگز انجام نشده است، به این معنی است که همه ما در انجام آن تلاش می‌کنیم و این منبع امید و الهام است.

امتیازآورترین بازیکن تاریخ NBA ادامه داد: «راجر بانیستر» رکورد دوی ۱۶۰۰ متر را در سال ۱۹۵۴ به نام خود ثبت کرد ولی این رکورد تاکنون توسط ۱۴۰۰ نفر شکسته و حدود ۱۷ ثانیه بهتر شده است. وقتی رکوردی شکسته می‌شود، همه ما برنده شده‌ایم. اگر لبران رکورد مرا بشکند، قطعا برای نشان دادن خوشحالی خودم در سالن خواهم بود.

انتهای پیام/

 

خبرگزاری تسنیم

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0