ورزش

عدد بازی با قهرمانی آبی‌ها در لیگ؛ پایان حسرت 3300 روزه

استقلال روز گذشته به حسرت 9 ساله برای قهرمانی لیگ پایان داد.


به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم فوتبال استقلال شب گذشته موفق شد با برتری مقابل فولاد خوزستان و به واسطه شکست پرسپولیس مقابل سپاهان توانست قهرمانی خود را مسجل کرده و هواداران این تیم در جای جای ایران جشن گرفتند. این قهرمانی به حسرت طولانی مدت آبی ها برای بالا بردن جام در لیگ برتر پایان داد. به همین بهانه سراغ اعداد و ارقامی رفتیم که در این فاصله به ثبت رسیده است.

 

قهرمانی بعد 3300 روز

Rouhollah+Vahdati+(2+of+5)-th4

استقلال 15 اردیبهشت سال 1392 و در لیگ دوازدهم بعد از بردن فولاد قهرمانی خود را در لیگ مسجل کرد. آبی ها با هدایت قلعه نویی برای سومین بار بود که بعد از لیگ های پنجم و هشتم قهرمانی را تجربه می‌کردند و از آن روز به بعد تا امروز موفق به کسب این عنوان در لیگ برتر نشده و به نوعی به حسرت 9 ساله خود پایان دادند. به عبارت بهتر استقلال بعد از 3297 روز موفق شد در لیگ برتر قهرمان شود.

 

قهرمانی بدون امیر بعد از 7700 روز

pic80

تا امروز هر سه قهرمانی گذشته استقلال در لیگ برتر را امیر قلعه نویی کسب کرده بود. در لیگ پنجم، لیگ هشتم و لیگ دوازدهم و این تیم هرگز با هیچ سرمربی به جز او موفق به قهرمانی در لیگ برتر نشده بود. آخرین قهرمانی استقلال بدون امیر قلعه نویی مربوط به سال 80 و آخرین فصلِ قبل از شروع لیگ برتر است که آن زمان لیگ آزادگان بالاترین سطح فوتبال ایران بود. استقلال در آن فصل با هدایت مرحوم منصور پورحیدری جام بالای سر برد و تا امروز که شخصی به جز امیر قلعه نویی این تیم را قهرمان کرده 7696 روز می‌گذرد. آن قهرمانی در 30 فروردین سال 1380 به ثبت رسید.


انتهای پیام/

منبع خبرگزاری ایلنا

دکمه بازگشت به بالا