عدم آزادی «ماهر الاخرس» توسط صهیونیست‌ها یک جنایت جدید است

  • 08 آبان 1399 - 15:12

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» با انتقاد شدید از تداوم اسارت «ماهر الاخرس» اسیر فلسطینی اعتصاب کننده غذا، گفت: عدم آزادی «ماهر الاخرس» توسط صهیونیست‌ها یک جنایت جدید است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» از تداوم اسارت «ماهر الاخرس» اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: عدم آزادی «ماهر الاخرس» توسط صهیونیست‌ها یک جنایت جدید است. وضعیت جسمانی الاخرس به شدت وخیم شده است و با این حال، صهیونیست‌ها از آزادی او امتناع می‌کنند. این بسیار شرم آور است.

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس اظهار داشت: ما معتقدیم که تداوم اسارت ماهر الاخرس به مثابه ارتکاب جنایتی جدید در حق اوست.

وی از نهادها و سازمان‌های حقوق بشری و بین المللی خواست تا ضمن شکستن سکوت خود در قبال اقدامات صهیونیست‌ها علیه اسیر الاخرس، گامی را در مسیر نجات زندگی این اسیر فلسطینی بردارند.

پیشتر «احلام حداد» وکیل اسیر فلسطینی «ماهر الاخرس» در خصوص آخرین وضعیت وی گفته بود: تمامی پزشکان بر این مسأله اتفاق نظر دارند که حال الاخرس به شدت وخیم است. طبق آخرین گزارش‌ها هر لحظه ممکن است که الاخرس به دلیل وخامت اوضاع جسمانی جان خود را از دست بدهد. الاخرس از مشکلات متعدد جسمانی رنج می‌برد که تشنج‌های پی در پی و دچار بیهوشی شدن از جمله این مشکلات هستند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0