ورزش

عدم اعلام واقعیت در والیبال؟/ داورزنی دیگر نایب رئیس آسیا نیست!+سند


داورزنی کرسی ریاست منطقه آسیای مرکزی و نایب رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا را از دست داد.


به گزارش خبرگزاری فارس، در اردیبهشت ماه سال 1396 بود که محمدرضا داورزنی از سوی هیأت رئیسه کنفدراسیون والیبال آسیا رسماً به عنوان نایب رئیس و رئیس منطقه آسیای مرکزی انتخاب و معرفی شد.

وی از آن زمان تاکنون در این سمت فعالیت کرد تا اینکه اجلاس مناطق کنفدراسیون آسیا، روز چهارشنبه به صورت آنلاین برگزار شد. ریاست وبینار منطقه آسیای مرکزی برعهده ریتا سوبوو از اندونزی بود. داورزنی در ابتدای این نشست گزارشی از عملکرد منطقه آسیا مرکزی در دوره زمانی ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ ارائه و برنامه‌های سال ۲۰۲۱ را نیز تشریح کرد.

سپس رای‌گیری برای انتخاب سه نماینده منطقه آسیای مرکزی در هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا انجام شد و رئیس فدراسیون ایران با کسب اکثریت آرا به عنوان نماینده نخست این منطقه، عضو هیات رئیسه AVC شد. یرمک از قزاقستان و عتیق‌الاسلام از بنگلادش، دیگر افرادی هستند که با کسب آرا به عنوان نماینده آسیای مرکزی عضو هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا شدند.

نکته جالب ماجرا اینجاست؛ داورزنی که پیش از این به عنوان رئیس منطقه آسیای مرکزی و نایب رئیس کنفدراسیون آسیا فعالیت می کرد، با از دست دادن کرسی خود به یک عضو معمولی تنزل پیدا کرد و جایگاهش در نایب رئیسی آسیا هم از دست رفت. حال اینکه او برای حضور در این جایگاه اقدام کرده بود یا خیر، سوالی است که شاید شخص وی بهتر بتواند به آن پاسخ دهد. 

به هر حال چه داورزنی برای حضور در این سمت اقدام کرده باشد و رای نیاورده باشد و چه اقدام نکرده باشد، یک نقطه منفی در دوران ریاست او به شمار می رود. او چندی پیش و زمانی که در سوئیس به سر می‌برد با آری گراسا رئیس فدراسیون جهانی و فابیو آزوِدو مدیرکل فدراسیون جهانی هم دیدار و گفت‌وگو کرد اما گویا تمام این اتفاقات نتوانست موجب شود تا جایگاه قبلی خود را حفظ کند.

در دورانی که وضعیت ورزش ایران در بعد بین المللی شرایط چندان خوبی ندارد، هر کرسی در آسیا و جهان می تواند یک برگه برنده باشد، اما مشخص نیست که چرا مدیران ما به راحتی چشم روی این موضوعات می بندد و تلاش می کنند با جهت دهی در انتشار اخبار افکار عمومی را فریب دهند!

در حال حاضر محمد لطیف از مالدیو به عنوان رئیس منطقه آسیای مرکزی انتخاب شده است. رئیس فدراسیون والیبال پیش از این همیشه از حضور موفقش در میادین بین المللی صحبت می کرد و مدعی بود که به واسطه آنها همیشه حواسش به این ورزش هست، اما حالا گویا ورق برگشته و اوضاع چندان خوب به نظر نمی رسد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا