• امروز : پنج شنبه - ۷ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 29 July - 2021

عدم اعمال نظارت‌های قانونی سبب تخلفات مالی دردوره قبل شوراهای شهر

  • 25 خرداد 1400 - 8:17

تهران- نامزد ششمین دوره شورای اسلامی تهران، ری و تجریش گفت: در دوره قبل عده‌ای در شورای شهر به علت برخی وابستگی‌ها و عدم اعمال نظارت‌های قانونی دچار تخلفات مالی شدند.

محمد سیبویه در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال که «هدف‌گذاری‌ها، برنامه‌ها و اولویت فعالیت‌های شما در دوره جدید شورا چیست؟» اظهار داشت: مبارزه با فساد و رانت خواری – تحقق حقوق شهروندی – توسعه خدمات شهری – پیشرفت و رفاه اقتصادی و اجتماعی – تحکیم ارزش‌های ملی اسلامی و انقلابی – تقویت خدمات رسانی به خانواده‌های محترم معظم شهدا، جانبازان و معلولان – بهبود امور پاییتخت از نظر خدمات، محیط زیستی، فرهنگی، بهداشتی، رفاهی، نظافت – رسیدگی به محرومان، اشتغال زایی، رفاهی و تفریحی – افزایش مراکز رفاهی و پارک‌های ویژه بانوان از اولویت فعالیت‌های بنده در دوره جدید شورا است.

وی در پاسخ به این سوال که «شهرداری‌ها هم اکنون با مشکل درآمد مواجه هستند، برنامه‌های شما برای ایجاد درآمد پایدار چیست؟ و چه برنامه‌ای برای حذف هزینه‌های غیر ضروری و اختصاص آن به اقدامات عام‌المنفعه برای برخورداری یکسان همه مردم دارید؟» نیز گفت: ایجاد مراکز رفاهی و خدماتی جدید بکار گیری شیوه‌های نوین در ایجاد و نگهداری مراکز شهرداری مانند فضای سبز، حمل و نقل، نظافت، آتش نشانی و… جزو برنامه‌هایم است.

این نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در پاسخ به این سوال که «شهرداری ها در دوره‌های اخیر برای جذب نیروهای خاص همیشه تحت فشار اعضای شورا بوده‌اند، چه برنامه‌ای برای این موضوع دارید که جذب نیرو از مسیر سفارش و فشار خارج و مبتنی بر مراحل قانونی و ضوابط شود؟» گفت: چنانچه قانون به درستی و با شفافیت و تحت نظارت اجرا شود شاهد این قبیل مسائل نخواهیم بود.

سیبویه همچنین در پاسخ به این سوال که «در دوره قبل در بسیاری از شهرها اعضای شورای شهر با چالش‌ها و مشکلات مختلفی از جمله تخلفات مالی و … مواجه شدند که انتقاد مردم را نیز در پی داشت. تحلیل شما از چرایی وقوع این چالش‌ها چیست؟» اظهار داشت: در دوره قبل عده‌ای به علت برخی وابستگی‌ها و عدم اعمال نظارت‌های قانونی دچار چنین تخلفاتی شدند.

وی در خصوص برنامه خود برای برون رفت از مشکلات و راهکارهایش برای نظارت مؤثر بر عملکرد اعضای شوراهای اسلامی شهر در دوره جدید در راستای تحقق بهترین عملکرد شورای شهر گفت: از طریق شفاف سازی و اطلاع رسانی عمومی بهترین عملکرد شورای شهر رقم خواهد خورد.

این نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در پاسخ به این سوال که «چه برنامه‌ای برای شفاف‌سازی امور و اطلاع‌رسانی مستمر به موکلان دارید تا شهروندان بدانند که نمایندگانشان چه فعالیت‌هایی را در پارلمان شهری دنبال کرده‌اند؟» گفت: از طریق وسایل ارتباط جمعی، فضای مجازی و اطلاع رسانی کلیه مزایده‌ها و مناقصه‌ها بر اساس قانون صورت پذیرد.

وی به سوال «چه سازوکاری برای دریافت خواسته‌ها و نظرات مردم و همچنین ارتباط با نخبگان و استفاده از نظرات کارشناسان در نظر دارید؟» اینگونه پاسخ داد: بدون تردید در رابطه با پروژه‌های مهم و کلان شهری بر حسب مورد باید از نقطه نظرات صاحب نظران، مراکز علمی، پژوهشی، دانشگاهی و همچنین دریافت ملاحظات و پیشنهادات از طریق اطلاع رسانی عمومی بهره برداری کرد.

سیبویه در خصوص میزان هزینه خود در انتخابات و اینکه این هزینه توسط چه کسانی تأمین می‌شود، گفت: اینجانب کاندیدای مستقل بوده و در حد توان هزینه خواهم کرد.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code