تاریخ : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰ 9 ذو القعدة 1442 Friday, 18 June , 2021

عدم تغییر برنامه‌های کشتی در صورت لغو رقابتهای جهانی

  • 17 آبان 1399 - 8:05

سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: لغو احتمالی رقابتهای جهانی ۲۰۲ صربستان، تغییر چندانی در برنامه‌های مدون و رو به جلوی کشتی ایران بوجود نخواهد آورد.

به گزارش خبرنگار مهر، شمارش معکوس برای نشست مهم اتحادیه جهانی کشتی و اتخاذ تصمیم در خصوص برگزاری رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ صربستان در حالی رو به پایان است، که فدراسیون کشتی کشورمان همچنان طبق برنامه‌های مدون خود پیش می‌رود.

هر چند اتحادیه جهانی کشتی تصمیم گیری خود در خصوص رقابتهای جهانی را از روز ۱۵ آبان ماه به هفته بعد موکول کرد و قرار است همچنان برای قطعیت این مسابقات تلاش کند، اما فدراسیون کشتی ایران همچنان با برگزاری رقابتهای انتخابی و برپایی اردوهای آماده سازی به اجرای برنامه‌های خود مشغول است.

در همین راستا، محمد ابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی در پاسخ خبرنگار مهر به این سوال که لغو احتمالی رقابتهای جهانی چه تغییری را در روند برنامه‌های فدراسیون ایجاد خواهد کرد؟ گفت: برنامه‌های فدراسیون کشتی با توجه به شرایط کنونی و همچنین مسابقات مهم پیش رو تدوین شده و در حال اجرا است. به عنوان مثال برگزاری رقابتهای انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در روز ۱۵ آبان ماه و برگزاری اردوهای آماده سازی این تیم‌ها که در موعد مقرر برگزار می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف نتایج و نفرات برتر رقابتهای انتخابی تیم ملی در صورت لغو مسابقات جهانی چه خواهد شد؟ تصریح کرد: برگزاری رقابتهای انتخابی تصمیمی مهم و سازنده بود که از سوی اعضای کادر فنی و متولیان فدراسیون کشتی اتخاذ شد. مطمئناً برگزاری رقابتهای انتخابی در صورت لغو مسابقات جهانی هم می‌تواند برای آینده تیم‌های ملی و تصمیمات مهم کادر فنی بسیار مهم باشد.

امامی ادامه داد: به عنوان مثال اگر رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ هم برگزار نشود، ما همچنان رویدادهای مهمی مثل قهرمانی آسیا و پیکارهای گزینشی المپیک را در فروردین و اردیبهشت سال آینده پیش رو داریم که نتایج رقابتهای انتخابی کنونی می‌تواند برای آن رویدادها مهم و سازنده باشد. ضمن اینکه ما با برگزاری انتخابی می‌توانیم به خوبی متوجه شویم کشتی گیران ما در چه شرایط و مرحله‌ای هستند و خودمان را برای رویدادهای آتی تجهیز و آماده کنیم.

سخنگوی فدراسیون کشتی تصریح کرد: برگزاری مسابقات انتخابی در شرایطی که هنوز قطعیت مسابقات جهانی مشخص نشده هم برای ما بسیار مطلوب و سازنده است. همانطور که برگزاری لیگ توانست به کادر فنی و متولیان فدراسیون کمک کند تا اردوهای تیم ملی را برپا و اردونشینان را گزینش کنند. در نتیجه حتی اگر مسابقات جهانی هم برگزار نشود، برگزاری انتخابی می‌تواند برای کشتی ما بسیار مثمرثمر باشد.

امامی در پایان گفت: آنچه مسلم است اگر برگزاری رقابتهای جهانی در همان زمان مقرر قطعی شد که مشکلی برای برنامه ریزی های لازم نداریم، اما اگر این مسابقات لغو شد، کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بلافاصله تشکیل جلسه خواهند داد تا برنامه‌های جدید و لازم برای رویدادهای بعدی را تدوین کنند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها