تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

عدم حمایت از سینماداران در کرمانشاه/ تعطیلی یک هفته ای سینماها

  • 04 آبان 1399 - 17:29

کرمانشاه- مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه از تعطیلی یک هفته ای سینماهای کرمانشاه بر اثر وضعیت قرمز استان کرمانشاه خبر داد و گفت: هیچ حمایتی از سینماداران کرمانشاهی نشده است.

محمد جواد کنجوری ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تعطیلی یک هفته‌ای سینماهای کرمانشاه، اظهار کرد: بر اساس تصمیم ستاد کرونای استان کرمانشاه از روز دوشنبه پنجم آبان ماه ۹۹ به مدت یک هفته سینماها تعطیل خواهند شد.

وی با اشاره به آمار ارائه شده جهانی در خصوص نقش سینماها در شیوع ویروس کرونا، افزود: نقش سینما در انتشار ویروس کرونا کمتر از یک درصد عنوان شده است و در همین راستا سینماهای کرمانشاه ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با ۱۰ درصد ظرفیت خود فعالیت داشتند که بر اساس تصمیم ستاد استانی کرونا آن‌هم تعطیل شد.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه تصریح کرد: متأسفانه شیوع بیماری کرونا سبب تعدیل نیرو و تأخیر در پرداخت حقوق پرسنل در سینماها شده و پرسنل سینماها در این شرایط گرانی و تورم، به سختی امرار معاش می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در طول روز، حتی اگر در مجموع ۲ سینمای کرمانشاه هر کدام در هر سانس پنج نفر مخاطب داشته باشند، با توجه به وجود ۵۰۰ صندلی، احتمال هیچ گونه انتقال ویروس کرونا وجود ندارد و از سوی دیگر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، خطر خاصی متوجه مردم نیست.

کنجوری با انتقاد از عدم حمایت از سینماداران و مجموعه سینماها، گفت: در کشور و به ویژه در استان کرمانشاه هیچ‌گونه حمایتی از صنف سینماداران تعریف نشده و در صورت ادامه این شرایط و عدم حمایت دولتی از این مجموعه‌ها به زودی باید منظر اعلام ورشکستگی سینماها بود.

وی با تاکید به لزوم تبعیت از دستورات ستاد کرونا، افزود: به هر حال در مجموعه سینماهای استان کرمانشاه تابع تصمیمات ستاد کرونا هستیم و ان شا الله به زودی این ویروس منحوس ریشه کن شده و شاهد رونق مجدد سینماها باشیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها