• امروز : پنج شنبه - ۷ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Thursday - 29 July - 2021

عدم کمبود مرغ در بازار گیلان/ فروش بیش از قیمت مصوب تخلف است

  • 01 آبان 1399 - 10:40

رشت- رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به اینکه کمبود مرغ در بازار استان نداریم، گفت: با واحدهای صنفی که مرغ را بیش از قیمت مصوب ۱۹ هزار و ۱۰۰ تومان بفروشند برخورد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دلق پوش صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تصویب قیمت جدید مرغ گرم، اظهار کرد: کارگروه تنظیم بازار گیلان قیمت فروش هر کیلوگرم مرغ گرم را ۱۹ هزار و ۱۰۰ تومان تصویب کرد.

وی با بیان اینکه تصویب این قیمت با در نظر گرفتن تمام هزینه‌های مترتب به تولید و عرضه است، افزود: در روزهای آتی مرغ مصرفی به اندازه نیاز و کفایت توسط جهاد کشاورزی در بازار عرضه خواهد شد.

رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به اینکه اختصاص ۷۰۰ تن مرغ منجمد به استان، گفت: در مرحله نخست ۳۵۰ تن از این میزان از فردا در بازار استان گیلان عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در استان‌ها دیگر استانداران می‌توانند ۱۰ درصد به این قیمت اضافه کنند، تصریح کرد: با توجه به اینکه گیلان گیلان قطب تولید مرغ در کشور محسوب می‌شود این مصوبه شامل حال این استان نخواهد شد.

دلق پوش تأکید کرد: مرغ دولتی توزیع شده در بازار تنها برای مصارف مردمی و خانوار بوده و حق فروش آن را به رستوران‌ها و تالارها به صورت عمده وجود ندارد.

رئیس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه تا آرامش کامل بازار مرغ، بازرسی‌ها تشدید می‌شود، تصریح کرد: فروش مرغ غیر از قیمت مصوب تخلف است و با متخلفان برخورد قاطع خواهد شد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code