عده ای با حاشیه سازی به دنبال توقف پروژه «پل قدس» هستند

  • ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۰۵

اردبیل – شهردار اردبیل گفت: عده ای با حاشیه سازی و مطرح کردن مطالب غیرواقع به دنبال توقف پروژه بزرگ پل قدس هستند تا مخالفت خود با شهردار را ثابت کنند که این به صلاح شهر نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید لطف اللهیان شامگاه چهارشنبه در جلسه علنی شورای شهر اردبیل با بیان اینکه عده‌ای با حاشیه سازی و مطرح کردن مطالب غیرواقع به دنبال توقف پروژه بزرگ پل قدس هستند اظهار کرد: برخی با طرح چنین مسائلی در صدد بروز مخالفت خود با شهردار هستند که اصلاً به صلاح شهر نیست و قطعاً به آرزوی خود دست نخواهند یافت.

وی با بیان اینکه طرح موضوع ابهام در پروژه و صورت‌جلسه‌های آن صحت ندارد افزود: پل قدس، بزرگترین پروژه عمران شهری است و در سطح استان یکی از پل‌های بزرگ در دست اجرا است به همین دلیل همراهی منابع مالی و فنی در این پروژه یک ضرورت غیرقابل انکار است.

شهردار اردبیل خاطرنشان کرد: هیچ ابهامی در روند اجرای این پروژه وجود ندارد و در مکاتبات و نیز در جلسات متعدد با شورای شهر توضیحات کامل ارائه شد و اکنون نیز آمادگی ارائه گزارش مکتوب به اعضای شورای شهر هستیم.

لطف اللهیان با انتقاد از ارائه زمان‌های مختلف برای اجرای این پروژه عظیم شهری اظهار کرد: برخی برای اجرای این پروژه ده الی سیزده سال را عنوان می‌کنند این در حالی است که قرارداد اجرایی آن سال ۹۴ منعقد و از ابتدای سال ۹۵ شروع شده است و با حل پاره‌ای از مشکلات مالی پروژه مصمم هستیم فاز اصلی پل قدس را تا پایان امسال به بهره برداری برسانیم.

وی از نظارت ناظر مقیم از سوی شهرداری اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر به صورت شبانه روزی و از چند جبهه عملیاتی پروژه در حال پیشرفت است و عملیات بتن ریزی، خاکبرداری، قالب بندی و نیز آرماتور بندی به جد اجرا می‌شود.

ایجاد اشتغال برای کارگران بومی / بدهی به کارگران نداریم

شهردار اردبیل از اشتغال کارگران و مهندسین بومی در این پروژه خبر داد و گفت: در اجرای این پروژه تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا از توان کارگران فنی بومی استفاده کنیم و به جز چند نفر از مهندسان غیر بومی مابقی نیروها بومی هستند و بر خلاف ادعاهای برخی حقوق تمام کارگران بومی پرداخت شده و بدهی نداریم.

لطف اللهیان با بیان اینکه شورا به دنبال استقرار فردی خارج از شهرداری برای نظارت بر پروژه است افزود: طبق قوانین ناظر پروژه باید از داخل شهرداری به عنوان کارفرمای پروژه باشد و اگر فردی خارج از این مجموعه بکارگیری شود باید روند قانونی را طی کند.

شهردار اردبیل طرح موضوع عدم انطباق نماد معماری این پروژه با معماری شهر اردبیل را نیز نوعی شیطنت دانست و گفت: این پروژه یک کارگاه بزرگ عمرانی در اردبیل است و پیشنهاد می‌کنیم دستگاه‌های اجرایی و عمرانی از ظرفیت آموزشی آن بهره مند شوند.

وی رضایتمندی شهروندان را مقدم بر تمام برنامه‌ها و خواسته‌ها عنوان کرد و افزود: انسداد مسیرهای اجرای پروژه‌ها مشکلات عبور و مرور برای شهروندان ایجاد می‌کرد که تصمیم گرفتیم در اجرای این پروژه مسیر خیابان امام خمینی (ره) را مسدود نکنیم نه گره ترافیکی در شهر را شاهد نباشیم.

لطف اللهیان ادامه داد: متأسفانه اعضای شورای شهر خواستار انسداد این مسیر هستند و این انسداد به خاطر مردم صلاح نبود و هزینه‌های اجتماعی را برای شهر در بر دارد و ما هیچ ضرورتی برای انسداد این مسیر نداریم و با عملیات فنی کار را پیش می بریم.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0