تاریخ : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ 15 ذو القعدة 1442 Thursday, 24 June , 2021

عذرخواهی مدیرعامل آبفا هرمزگان از عدم دسترسی روستاها به آب شرب

  • 03 آبان 1399 - 21:01

بندرعباس – مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت: از اینکه کماکان به‌دلیل مشکلات اعتباری برخی از روستاها از دسترسی کافی به آب شرب برخوردار نیستند، عذرخواهی می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری مهر، وضعیت آب پنج روستای بخش مرکزی در نشست هم اندیشی مدیرعامل آبفا با احمد مرادی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان شورای اسلامی این روستاها بررسی شد.

در این نشست نماینده مردم حوزه مرکزی استان در مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات اساسی در حوزه تأمین آب هرمزگان را مشکلات تأمین اعتبار و منابع مالی خواند و گفت: در این حوزه هرمزگان نسبت به دیگر استان‌های کشور از چالش بیشتری مواجه است.

احمد مرادی تاکید کرد: در صورت ضرورت و امکان کمک به رفع مشکلات این حوزه از سوی نمایندگان مردم در مجلس، انتظار می‌رود کماکان آبفا این مطالبه را از نمایندگان مردم در مجلس داشته باشد تا ما نیز برحسب وظیفه از اختیارات قانونی خود برای رفع این چالش‌ها استفاده کنیم.

وی با تاکید بر وجود حساسیت لازم در بخش تأمین آب روستایی، بر وجود نگاه مشترک بین آبفا و شوراها در راستای تسریع در اجرای پروژه‌های آبرسانی و رفع مشکلات روستاها تصریح کرد.

وجود حساسیت لازم در بخش تأمین آب روستاها

در ادامه این نشست، مدیرعامل آبفا هرمزگان نیز بهره مندی برابر جمعیت شهری و روستایی از آب شرب را انتظاری بجا از سوی شوراهای روستایی خواند و گفت: از اینکه کماکان به دلیل مشکلات اعتباری برخی از روستاها از دسترسی کافی به آب شرب برخوردار نیستند، عذرخواهی می‌کنم.

امین قصمی با تاکید بر وجود حساسیت لازم در بخش تأمین آب روستاها، افزود: دغدغه تأمین آب از سوی مردم، دغدغه‌ی به‌جایی است که آبفا به طور جدی و با تمام توان و امکانات موجود، در راستای رفع آن تلاش می‌کند.

وی گفت: در یک‌سال گذشته طرح تأمین آب حدود یک‌صد هزار نفر از جمعیت روستایی شهرستان بندرعباس را تدوین و در حال اجرا داریم که تاکنون عملیات اجرایی بخشی از خطوط انتقال اصلی، ایستگاه پمپاژ آب چهچکور و شبکه برق به سمت شهرک نامجو اجرا شده است.

به گفته قصمی، اعتبار این طرح با برآورد سال ۹۶ حدود ۳۰ میلیارد تومان بوده که تاکنون بخشی از آن هزینه شده است و با توجه به رشد هزینه‌ها؛ ادامه این طرح نیاز به تأمین اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان دارد.

مدیرعامل آبفا استان اظهار کرد: برای تأمین آب شرب مورد نیاز روستاهای حومه شهرستان بندرعباس نیاز به ایجاد زیرساخت‌های لازم می‌باشد به طوری که به منظور تأمین آب روستاهای ای سین اقداماتی صورت گرفته و تلاش داریم برای رفع کامل مشکلات این بخش در قالب یک طرح مشارکتی، از توان و امکانات نیروگاه برق حرارتی ای سین بهره ببریم.

وی هدف از اجرای این طرح مشارکتی را تحقق گامی اساسی در راستای محرومیت زدایی و تأمین آب پایدار منطقه بیان کرد.

قصمی در خصوص بحث نوبت بندی آب در برخی روستاهای بخش مرکزی تصریح کرد: اطمینان می‌دهیم نظارت بیشتری در بخش توزیع منصفانه آب در این روستاها داشته باشیم.

وی افزود: علاوه بر مشکل تأمین اعتبار پروژه‌های در حال اجرا، اتفاقات و حوادث پیش بینی نشده بر روی خطوط انتقال آب، از دیگر دلایل عمده ایجاد اختلال در توزیع آب شبکه روستایی است.

وی اظهار امیدواری کرد: وضعیت توزیع آب در شبکه روستایی در سال آینده بهبود یافته و براساس توزیع عادلانه آب خواهد بود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها