عراقچی در دیدار سفیر پرتغال: امیدواریم پرتغال بتواند نقشی فعال در روابط ایران و اروپا بازی کند

  • 17 آذر 1399 - 14:27


معاون سیاسی وزیر امور خارجه امروز در دیدار سفیر پرتغال که کشورش قرار است از ژانویه ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده بگیرد، ابراز امیدواری کرد که پرتغال بتواند نقشی فعال در روابط ایران و اروپا بازی کند.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «کارلوس آنتونیو ریکو دا کوشتا نیوش» سفیر پرتغال در تهران، امروز دوشنبه (۱۷ آذر ۱۳۹۹) با «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو  کرد.

لازم به ذکر است، پرتغال از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۱ ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را بر عهده خواهد گرفت.

در این دیدار سفیر پرتغال بر آمادگی و علاقه‌مندی کشورش برای تقویت و گسترش روابط دوجانبه و همچنین مناسبات ایران و اتحادیه اروپا تأکید کرد.

عراقچی ضمن دوستانه خواندن روابط تهران و لیسبون با اشاره به جایگاه پرتغال به عنوان رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد که پرتغال بتواند نقشی فعال در روابط ایران و اروپا بازی کند.

*دیدار سفرای ژاپن و هند با عراقچی/ خداحافظی سفیر برزیل

به گزارش فارس، روز گذشته (یکشنبه) نیز «آیکاوا کازوتوشی» سفیر ژاپن و «قدم درمندرا» سفیر هند در دیدارهایی جداگانه با عراقچی ملاقات و درباره مناسبات دوجانبه به رایزنی پرداختند. «رودریگو دی آزردو سانتوس» سفیر برزیل نیز در پایان ماموریت خود با عراقچی دیدار و خداحافظی کرد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0