تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

عراق به دنبال خرید جنگنده‌های رافائل و موشک های دوربرد از فرانسه است

  • 21 آبان 1399 - 11:24


وزیر دفاع عراق درباره هدف سفر اخیر خود به پاریس گفت که این وزارتخانه به دنبال عقدقرارداد با فرانسه برای خرید جنگنده‌های رافائل و موشک های دوربرد است.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جمعه عناد» وزیر دفاع عراق درباره اهداف سفرش به پاریس و دیدار با مقامات فرانسوی توضیح داد.

به نوشته خبرگزاری رسمی عراق (واع)، وی گفت که هدف  از سفرش به فرانسه، تقویت توانمندی‌های ارتش عراق و تجهیز آن به جدیدترین تسلیحات و تجهیزات بود.

وزیر دفاع عراق با اشاره به اهمیت متنوع کردن منابع تجهیز ارتش عراق، افزود که بغداد به دنبال امضای قرارداد برای خرید جنگنده‌های رافائل نسل چهار پلاس و نیز موشک‌های دوربرد و توپ‌های پیشرفته است.

وی افزود که پیشنهاد عقد این قرارداد نظامی با پاریس را به هیأت دولت عراق ارائه خواهد کرد.

یک ماه پیش، کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز اعلام کرده بود که مانند دولت خواهان خرید سلاح از فرانسه است، به ویژه اینکه که سلاح‌های این کشور از کیفیت و بازدهی قابل توجهی برخوردار است.  

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفته بود که صنایع نظامی فرانسه به ویژه در زمینه ساخت جنگنده‌های «رافائل» و کشتی‌های جنگی بسیار پیشرفته است و متنوع‌سازی تسلیحات عراق باید متناسب با نیاز و کارایی آنها باشد، لذا خریدهای نظامی و تجهیز نیروهای مسلح به سلاح‌های روسیه، فرانسه یا آمریکا مشکلی ایجاد نخواهد کرد. 

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها