تاریخ : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 29 رمضان 1442 Monday, 10 May , 2021

عراق| شکست توطئه داعش در ایجاد فتنه طائفه‌ای و مذهبی در دیالی

  • 21 آبان 1399 - 16:25


رئیس فراکسیون پارلمانی «بدر» عراق از شکست توطئه ایجاد فتنه مذهبی و طائفه‌ای داعش در استان دیالی با درایت و تجربه عشائر و نیروهای امنیتی خبر داد.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حسن شاکر عوده» رئیس‌ فراکسیون پارلمانی «بدر»، امروز (چهارشنبه – ۱۱ نوامبر)، گفت که گروه تروریستی داعش، اخیرا به کشتار و آدم‌ربایی ساکنان استان «دیالی» روی آورده و به دنبال ایجاد فتنه طائفه‌ای و مذهبی و ایجاد کینه میان طیف‌های مختلف ساکن این استان است.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه»، تصریح کرد که گروه تروریستی داعش با سوء‌استفاده از برخی گروه‌ها در استان دیالی به دنبال ایجاد فتنه طائفه‌ای در این استان است. فتنه‌ای که بسیار خطرناک است و از سوی داعش و همپیمانانش برنامه‌ریزی شده است و هدف از آن بازگشت به دوران درگیری‌های فرقه‌ای و طائفه‌ای است.

این نماینده عراقی افزود: اما تدبیر و تجربه عشائر و سرویس‌های امنیتی در دیالی این خطر را که نزدیک بود آتش جنگ طائفه‌ای و فرقه‌ای را برافروزد، دور کرد.

وی در پایان درباره خطر حضور هسته‌های خاموش داعش در دیالی، جایی که عرب‌های سنی و شیعی، کردها و ترکمان‌ها در کنار هم زندگی می‌کنند، هشدار داد.

استان دیالی در شرق عراق کانون فعالیت باندهای خفته گروه تروریستی داعش است که با وجود شکست نهایی این گروه در سال ۲۰۱۷  به دلیل مطرح شدن ضرورت اخراج نظامیان خارجی و در رأس آنها آمریکایی طی چند ماه اخیر، فعالیت خود را  از سرگرفته‌اند و به همین دلیل ارتش عراق و نیروهای الحشد الشعبی  تاکنون چندین عملیات امنیتی ویژه و موفق برای دستگیری اعضای این گروه تروریستی انجام داده‌اند.

جنایت‌های مشابه جنایت «الخیلانیه» واقع  در المقدادیه که یک شیخ عشیره با خویشاوندانش هدف حمله قرار گرفتند و کشته شدند نیز در چارچوب ایجاد فتنه مذهبی و طائفه‌ای در این استان روی داد.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها