• امروز : چهارشنبه - ۶ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Wednesday - 28 July - 2021

عرضه ۵ هزار میلیارد ریال اوراق صکوک مرابحه برای بهمن دیزل

  • 30 خرداد 1400 - 11:01


با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت بهمن دیزل به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران از روز دوشنبه عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، غلامرضا ابوترابی اعلام کرد: با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت بهمن دیزل (سهامی عام) به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران از روز دوشنبه ۳۱ خرداد تا چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ در نماد “دیزل۰۴” عرضه عمومی خواهد شد.

وی افزود: صکوک مرابحه شرکت بهمن دیزل به ارزش ۵ هزار میلیارد ریال جهت خرید قطعات تولید خودرو از طریق شرکت فرابورس ایران عرضه می‌شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اظهار داشت: این اوراق ۴ ساله و با نرخ ۱۸ درصد می باشد که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می گردد.

وی در باره شیوه ضمانت و ارکان انتشار این اوراق توضیح داد: جهت تضمین پرداخت اقساط و اصل اوراق در سررسید، بخشی از سهام شرکت‌های گروه بهمن(سهامی عام) و تراکتورسازی ایران(سهامی عام) توثیق گردیده است. شرکت تامین سرمایه تمدن به عنوان متعهد پذیره نویس و بازارگردان این اوراق ایفای نقش می‌نماید.

شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات عامل فروش، شرکت واسط مالی آذر ناشر اوراق و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت این اوراق هستند.

ابوترابی تصریح کرد: در این اوراق، شرکت واسط مالی آذر(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد اولیه مورد نیاز(قطعات تولید خودرو) شرکت بهمن دیزل(بانی) را نقداً خریداری خواهد نمود و سپس این مواد اولیه را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می شود که در سررسیدهای سه ماهه، اقساط مربوطه را از طریق ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت نماید.

به گفته وی، تاکنون در حوزه خودروسازی ۱۵ مورد تامین مالی مجموعاً به مبلغ ۵۸,۵۶۵ میلیارد ریال از طریق انتشار انواع صکوک توسط شرکت‌های سایپا، ایران خودرو، کرمان موتور و شرکت های تابعه آنها در بازار سرمایه صورت پذیرفته است و شرکت گروه بهمن چهارمین خودروسازی است که از این طریق اقدام به تامین مالی می‌نماید.

انتهای پیام/ب


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code