عضو ارشد «حماس» خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شد

  • ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۸:۴۳

یک عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی «حماس» در اعتراض به اهانت اخیر فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) خواستار تحریم کالاهای فرانسوی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «فتحی حماده» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس اهانت فرانسه به پیامبر اسلام (ص) را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، وی در سخنانی تأکید کرد که در اعتراض به این اهانت، کشورهای اسلامی باید کالاهای فرانسوی را تحریم کنند.

این عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی حماس همچنین اظهار داشت: امت اسلامی و عربی باید دست در دست هم با هرگونه اهانت به مقدسات اسلام مقابله کنند.

شهروندان فلسطینی روز گذشته پس از اقامه نماز جمعه در مسجدالاقصی دست به برگزاری تظاهرات زدند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات اقدام وقیحانه فرانسه در توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) را به شدت محکوم کردند. تظاهرات کنندگان با سر دادن شعار «لبیک یا رسول الله» خواستار برخورد کشورهای اسلامی با دولت فرانسه شدند.

پیشتر، «شیخ عکرمه صبری» خطیب مسجدالاقصی اهانت فرانسه به ساحت پیامبر اسلام (ص) را به شدت محکوم و امروز را روز خشم در فلسطین اعلام کرده بود.

وی در سخنانی گفته بود: مسلمانان انتشار کاریکاتورهای اهانت‌آمیز به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) را به شدت محکوم کرده و خشم و انزجار خود را از این اقدام تجاوزکارانه و غیرمتمدنانه اعلام می‌دارند.

اهانت فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) و دفاع وقیحانه «امانوئل ماکرون» از این اهانت، تاکنون موجی از اعتراضات و انتقادات در سراسر کشورهای جهان اسلام را به دنبال داشته است.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0