تاریخ : دوشنبه, ۲۰ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 29 رمضان 1442 Monday, 10 May , 2021

عمان از کشورهای مهم در نقشه راه تجارت خارجی زنجان است

  • 11 آبان 1399 - 16:49

زنجان-رئیس اتاق بازرگانی زنجان،گفت:عمان یکی از کشورهای مهم و موثر در نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی یگانه فرد روز یکشنبه در دیدار مشترک رئیس اتاق بازرگانی زنجان و رئیس اتاق مشترک ایران و عمان، با بیان اینکه عمان به عنوان سومین کشور هدف صادراتی استان زنجان مطرح است، گفت: این استان ظرفیت‌های بسیار خوبی در تولید و صادرات محصولات دارد.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد صادرات استان زنجان شامل محصولات معدنی به ویژه شمش روی است، اظهار کرد: توسعه صادرات محصولات تولیدی استان زنجان با افزایش ارتباطات دو اتاق عملیاتی می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان، گفت: تبادل آمار و اطلاعات تجاری بین اتاق زنجان و اتاق مشترک ایران و عمان می‌تواند زمینه‌ساز توسعه مراودات تجاری است.

یگانه فرد با بیان اینکه عمان یکی از کشورهای مهم و موثر در نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان که از سوی استاندار زنجان نیز مصوب شده است، تاکید کرد: عمان می‌تواند یکی از کشورهای مهم در همکاری‌های مشترک و صادرات محصولات تولیدی از استان زنجان باشد.

وی ابراز کرد: ۳۰ درصد دیگر محصولات صادراتی استان زنجان شامل محصولات کشاورزی، شیلات، بوقلمون، نساجی، زیتون، سیب زمینی است.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان، تصریح کرد: اتاق بازرگانی زنجان علاقه‌مند به توسعه همکاری با اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان است و با ایجاد دفتر تجاری برای توسعه همکاری‌های اقتصادی استان زنجان در عمان در راستای توسعه مراودات تجاری با این کشور گام‌های خوبی برداشت.

یگانه فرد به افزایش همکاری‌ها از طریق ارتباط مستقیم با اتاق مشترک ایران و عمان و حضور در کمیسیون‌های تخصصی این اتاق تاکید کرد و گفت: این مهم می‌تواند منجر به افزایش همکاری‌های مشترک و توسعه مراودات اقتصادی بین زنجان و عمان شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها