تاریخ : پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰ 8 ذو القعدة 1442 Thursday, 17 June , 2021

عمران‌خان: صلح افغانستان برای افزایش مناسبات اقتصادی منطقه ضروری است

  • 05 آبان 1399 - 12:10


نخست وزیر پاکستان ضمن حمایت اسلام آباد از ایفای نقش موثر در صلح و ثبات در افغانستان گفت: صلح در افغانستان برای افزایش مناسبات اقتصادی در منطقه ضروری است.


به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «عمران خان»، نخست وزیر پاکستان امروز (دوشنبه) در نشست تجارت و سرمایه‌گذاری مشترک افغانستان و پاکستان گفت: صلح در افغانستان برای ارتقای تجارت و اقتصاد در منطقه حائز اهمیت بوده و فرصت‌های اقتصادی و ثروت برای مردم منطقه به همراه خواهد داشت.

وی افزود: پاکستان فارغ از اینکه چه کسی در افغانستان حاکم است به دنبال افزایش روابط دوجانبه است.

عمران‌خان در ادامه تصریح کرد: پاکستان ما به دنبال افزایش ارتباط با تجار افغانستان برای استفاده از تجارب آنها و ارتقا تجارت دو جانبه میان دو کشور هستیم.

به نوشته رادیو پاکستان، «میر رحمان رحیمی»،‌ رئیس مجلس افغانستان نیز در این نشست گفت: مشارکت پاکستان از روند صلح برای افغانستان بسیار ارزشمند است.

وی با بیان این که نیاز است تا روابط دو مجلس همسایه افزایش یابد، تاکید کرد: روابط میان پاکستان و افغانستان ریشه در فرهنگ، مذهب و ارزشهای مشترک است.

پیش از این نخست وزیر پاکستان گفته بود که صلح در افغانستان به نفع منافع دو کشور همسایه خواهد بود و  ظرفیت‌های اقتصادی استفاده نشده میان دو کشور وجود داشته و با برقراری صلح و افزایش مناسبات اقتصادی و تجاری میان دو کشور می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.

عمران خان همچنین با بیان اینکه صلح نیازمند راه حل سیاسی از طریق مذاکره است، تصریح کرده بود: بحران افغانستان راه حل نظامی نداشته و پاکستان از صلح و ثبات در این کشور حمایت خواهد کرد.

رئیس مجلس افغانستان و هیات همراه از روز جمعه برای دیدار و گسترش روابط دوجانبه و همچنین جلب حمایت پاکستان راهی این کشور شده است. 

انتهای پیام/ ر


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها