تاریخ : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021

عملکرد زنجان در حوزه مدیریت پیشگیری از کرونا قابل دفاع است

  • 05 آبان 1399 - 14:28

زنجان-استاندار زنجان، گفت: عملکرد استان زنجان در حوزه مدیریت پیشگیری از کرونا مطلوب بوده و قابل دفاع است.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی ظهر دوشنبه در جلسه مشترک شورای پدافند غیرعامل کشور با استان‌ها، با بیان اینکه یکی از اقدامات صورت گرفته در حوزه پدافند غیرعامل، مربوط به تدوین نهایی سند پدافند غیرعامل استان زنجان است که انجام شد، گفت: نباید فراموش کنیم که دشمن در هر شرایط به دنبال تهدید بوده و هیچ‌گاه نباید این تهدیدات را نادیده بگیریم.

وی با اشاره به اینکه تدوین نهایی سند پدافند غیرعامل هر استانی متناسب با وضعیت آن استان بوده و بالطبع این موضوع برای سند پدافند غیرعامل استان زنجان نیز صادق بوده است، افزود: یکی از دستاوردهای ارزنده استان زنجان در این عرصه جدیت دستگاه‌ها برای مقابله با تهدیدات دشمنان بوده و این موضوع قابل تقدیر است.

استاندار زنجان با یادآوری اینکه کسب رتبه برتر توسط استان زنجان در کشور در حوزه پدافند غیرعامل، نشان از عملکرد هوشمندانه استان در این عرصه بوده است، تصریح کرد: یکی از نیازهای اصلی برای اجرایی کردن پدافند غیرعامل، اهتمام به نقشه راه است، علاوه بر این تکیه بر طرح جامع پدافند غیرعامل می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات در این زمینه باشد.

حقیقی با تاکید بر اینکه اجرای موفق پدافند غیرعامل باعث خواهد شد تا دشمنان در دست‌یابی به اهداف شوم خود ناکام بمانند، اظهار کرد: بی‌تردید دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای دست‌یابی به اهداف شوم خود دست هر کاری می‌زند و این یعنی باید بیش از گذشته موضوع پدافند غیرعامل را برای مقابله با این تهدیدات جدی بگیریم.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه زنجان در حوزه کرونا عملکرد قابل دفاعی داشته است، ادامه داد: بدون شک یکی از مهم‌ترین تصمیمات در این زمینه مربوط به مراسم یوم‌العباس بود که اگر قرار بود این مراسم معنوی همانند سال‌های گذشته برگزار شود، رخ دادن فاجعه انسانی در چنین شرایطی دور از انتظار نبود.

حقیقی با یادآوری اینکه زنجان در زمینه برخورداری از امکاناتی چون ماسک و سایر اقلام بهداشتی جزو استان‌های خودکفا بوده و این خود می‌تواند آرامش نسبی را در استان برای تهیه این اقلام به همراه داشته باشد، خاطرنشان کرد: تنها راه رسیدن به شرایط مطلوب به لحاظ شیوع کرونا و مقابله با این بیماری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها